Hlavní navigace

FreeSat: kompletní přechod z MPEG-2 na MPEG-4 do konce příštího roku

18. 11. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od prosince na vysílání v MPEG-4 přejde satelitní operátor u ČT :D a ČT art. Slovenským divákům nabídne osm nových stanic v maďarštině.

Česká a slovenská platforma FreeSat od 1. prosince přejde u kanálů ČT :D a ČT art na MPEG-4 a jak se říká ve zprávě: Tato změna bude naprosto hladká pro takové zákazníky freeSAT, kteří buď používají satelitní přijímač přímo od operátora freeSAT, či pro ty, kteří již používají vlastní satelitní přijímač kompatibilní s formátem MPEG-4.

Pro slovenské zákazníky pak operátor na prosinec 2016 přichystal na osm nových stanic v maďarském jazyce, v lednu mají následovat další tři. K dispozici budou podle zaplaceného balíčku služeb, jak ale napsal slovenský server SatelitnáTV.sk, v případě „chlapského“ kanálu Spíler budou z důvodu autorských práv blokovány přenosy Premier League a NHL.

ČTĚTE TAKÉ: FreeSat překlopil deset kanálů do Full HD

UPC a FreeSat: kabelu se daří, satelit klesá

MM socky3

Pro balíček služeb „medium HD“ slovenský FreeSat nabídne mj. maďarskou komerční televizi TV2 a filmové Super TV2 a Mozi+. Diváci, kteří mají předplacen balíček „plus HD“, budou moci sledovat kanály Spíler, Humor+, kulinářský Chili a dětský Kiwi. Od 16. ledna 2017 přibudou ještě ženský Fem3, Izaura (telenovely) a hudební Zenebutik.

Službu FreeSat poskytuje UPC DTH S.à.r.l. patřící, stejně jako kabelové UPC, do skupiny Liberty Global. Postupný přechod z MPEG-2 na MPEG-4 u všech poskytovaných stanic pak tato satelitní platforma plánuje do konce roku 2017.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.