Hlavní navigace

Frekvence 1 přestala vysílat na pražském kmitočtu multiplexu A

6. 3. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
6. 3. 2006

Rádio Frekvence 1 zmizelo z programové nabídky digitálního multiplexu A v Praze. Stanice již dříve neprojevila zájem šířit svůj digitální signál v rámci řádného provozu DVB-T sítě Radiokomunikací v Brně a Ostravě a patrně ze stejného důvodu po vyhodnocení přínosu skončila i v Praze. Znamená to, že jedna programová pozice je v tuto chvíli volná, uvedl server Parabola.cz.

Content tip EARLY

Uvolněný prostor by podle webu mohly Radiokomunikace využít pro zlepšení technické kvality vysílání televizních programů, konkrétně pak pro zvýšení bitového toku u audio výstupů. Audio bit rate u nových digitálních kanálů České televize – ČT 24 a ČT 4 Sport je pouze 128 kbit/s a při poslechu je tato (ne)kvalita velmi znát, upozornila Parabola.cz.

Server si také všiml, že digitální zpravodajská rozhlasová stanice Rádio Česko přestala přebírat program Radiožurnálu a v době, kdy nevysílá, lze na její pozici naladit publicistický okruh ČRo 6. Rádio Česko vysílá v pracovní dny od 7:00 do 18:00 hodin. Mimo tuto dobu a po celou sobotu a neděli zde dříve Český rozhlas šířil program Radiožurnálu. ČRo se rozhodl efektivně využít datovou kapacitu a po skončení vysílání Rádia Česko šíří program ČRo 6, píše Parabola.cz. Od půlnoci do sedmé hodiny ráno pokračuje na pozici Rádia Česko vysílání Radiožurnálu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).