Hlavní navigace

Frekvence 1 se dočkala vlastního widgetu v chytrých televizorech Samsung

15. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Televizory Samsung nyní nabízejí novou aplikaci, která je určena přímo pro poslech rozhlasové stanice Frekvence 1. Uživatel navíc zjistí, jaká skladba je právě v éteru, a které už naopak zazněly.

Mediální dům Lagardère Active ČR se dočkal prvního vlastního widgetu ve Smart televizorech jihokorejské společnosti Samsung. Jde konkrétně o aplikaci, která je určená pro poslech rozhlasové stanice Frekvence 1. Není žádným překvapením, že svou premiéru si odbylo právě toto rádio. Frekvence 1 je z rozhlasových stanic Lagardère Active ČR nejposlouchanější. Podle posledního průzkumu Radioprojekt si ji denně naladí 940 tisíc lidí a na českém trhu je rádiovou dvojkou.

MM socky3

ČTĚTE TAKÉ: Nejposlouchanější rozhlasovou stanicí v Česku je tradičně Rádio Impuls

Mezi hlasy Frekvence 1 patří například Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, duo Těžkej Pokondr – Roman Ondráček a Miloš Pokorný; Jiří Pomeje nebo Luboš Xaver Veselý. Widget, který se objevil v Samsung Apps ale bohužel není příliš povedený a zasloužil by řadu úprav. Hlavní nevýhodou je, že zájemci si mohou pustit pouze Frekvenci 1, ale nikoliv už její tematické internetové streamy. Jedinou přidanou hodnotou widgetu je aktuální hraná skladba a již odehrané songy. Přítomnost aplikace ověřil server DigiZone.cz v modelu televizoru Samsung z roku 2010.


Foto: autor

Widget rozhlasové stanice Frekvence 1 v televizorech Samsung.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.