Hlavní navigace

Frekvence dotahuje Evropu, Radiožurnál v týdenní poslechovosti ztrá­cí

Autor: Čestmír Polák
Jan Brychta

UVNITŘ GRAFY – Včera byly představeny aktuální výsledky měření poslechovosti jednotlivých rádií, které tvoří základ pro prodej rozhlasové reklamy.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Výzkum poslechovosti Radioprojekt realizují pro Asociace provozovatelů soukromého vysílání a Sdružení komunikačních a mediálních agentur výzkumné agentury STEM/MARK a Median. Jde o telefonický výzkum CATI, který soustředí data od třiceti tisíc respondentů ročně – třicet procent dotazovaných pochází z databáze pevných linek a sedmdesát procent z náhodně vygenerovaných mobilních telefonních čísel. Cílová skupina respondentů je ve věku od 12 do 79 let a průměrná délka rozhovoru trvá sedmnáct minut.

POSLEDNÍ MĚŘENÍ: V denní poslechovosti si z celoplošných stanic polepšila Evropa 2 a ČRo Plus

Průměrný počet poslouchaných stanic během minulého týdne činil u jednoho respondenta 2,11, v minulém měřeném období to bylo 2,14. Během jednoho dne poslouchali dotazovaní průměrně 1,51 stanice, minule uváděli 1,52. Průměrný čas strávený u přijímačů činil denně 4 hodiny, 41 minut a 12 vteřin. Ukazatel nazývaný ATS tak klesl od 10 minut a 54 sekund. Týdenní reach narostl o 0,7 procentního bodu na 85 procent a denní reach klesl o 0,01 procentního bodu na 63,1 procenta.


Autor: Radioprojekt

Celoplošné rozhlasové stanice – poslech minulý týden (v tis.)

Celkové pořadí celoplošných stanic se nemění už delší dobu, první místo drží Impuls, který týdně poslouchá 1,907 milionu posluchačů a oproti minulému období si pohoršil o šest tisíc posluchačů. Polepšila si druhá Evropa 2, a to o deset tisíc posluchačů na celkových 1,677 milionu posluchačů, a také třetí Frekvence 1, které přibyly tři tisíce posluchačů a celkem jich týdně vykazuje 1,604 milionu. Český rozhlas Radiožurnál odepsal 36 tisíc posluchačů a skončil s 1,438 milionu týdenních posluchačů.

PRsummit tip prvni


Autor: Radioprojekt

Celoplošné rozhlasové stanice – poslech včera (v tis.)

V denní poslechovosti přišel Impuls o čtrnáct tisíc posluchačů a skončil na 967 tisících posluchačů. Evropě 2 ubylo šest tisíc posluchačů a vykázal 894 tisíc posluchačů. Polepšila si Frekvence 1, které přibylo pět tisíc posluchačů a celkem ji denně poslouchá 893 tisíc posluchačů. Statisticky významně posílil Český rozhlas Plus, kterému přibylo díky spuštění některých VKV vysílačů třináct tisíc posluchačů.


Autor: Radioprojekt

Regionální stanice – poslech minulý týden (v tis.)

Mezi regionálními stanicemi nadále dominuje Rádio Blaník a na druhém místě se drží Country Radio. Třetímu Rádiu Beat se povedlo zastavit prudký pokles z minulého období. Ani na dalších příčkách se nic nemění, výrazný nárůst posluchačů vykázalo Hitrádio Orion, kterému oproti minulému měřenému období přibylo 24 tisíc posluchačů.