Hlavní navigace

French Open na ČT 4: Kavčí hory koupily omezená práva na poslední chvíli

30. 5. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přenosy na České televizi nabízejí téměř výhradně zápasy českých hráčů. Podle šéfa ČT 4 Jiřího Ponikelského tak chtějí Kavčí hory postupovat i u jiných sportů.

Na poslední chvíli a za mimořádně výhodnou cenu získala Česká televize vysílací práva na tenisový turnaj French Open, na němž bojují největší česká tenisová esa – Tomáš Berdych a Petra Kvitová. Od začátku tohoto týdne tak sportovní kanál ČT 4 mimořádně změnil plánovaný program a zařazuje přenosy zápasů českých tenistů i denní souhrny nejzajímavějších událostí z celého turnaje.

K TÉMATU: ČT 4 v sobotu lídrem trhu, porazila Novu u cílových skupin D15+ i D15–54

MM socky3

„Práva na French Open jsme koupili na poslední chvíli hlavně z důvodu velmi příznivé ceny, kterou se nám podařilo vyjednat. Součástí podmínek je omezený počet hodin, soustředit se budeme především na české hráče. Takovýmto způsobem bychom chtěli postupovat i v budoucnu, kdy bychom chtěli vždy operativně reagovat na příznivé nabídky a získat pro diváky možnost sledovat atraktivní tenisové turnaje,“ řekl zpravodajskému serveru iHNed.cz výkonný ředitel ČT 4 Jiří Ponikelský.

Sportovní Čtyřka dosud kromě Davis cupu a Fed cupu žádný větší tenisový turnaj nenabízela. Práva pro většinu grandslamů v České republice vykoupily placené sportovní kanály Nova Sport a Eurosport. Podle Ponikelského je French Open výjimkou, která potvrzuje pravidlo. „V tuto chvíli práva k jinému tenisovému turnaji v letošním roce nemáme,“ přiznal.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.