Hlavní navigace

FTV Prima změní generálního ředitele, Marek Singer míří do vedení skupiny MTG

7. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Švédský mediální koncern MTG je polovičním vlastníkem Primy a hlavním investorem této televizní skupiny. Nového ředitele Primy už vlastník vybral, ale zatím jeho jméno tají.

Do vedení mediálního koncernu Modern Times Group (MTG), který z poloviny ovládá českou televizní skupinu Prima, nastoupí od Nového roku generální ředitel FTV Primy Marek Singer. „K 1. lednu 2013 se stane výkonným viceprezidentem MTG zodpovědným za vysílací operace skupiny MTG v rámci střední Evropy,” informoval PR koordinátor FTV Primy Václav Mazánek. MTG tak podle něj oceňuje úspěch skupiny Prima na českém televizním trhu. Singer se postupně vzdá vedení FTV Primy.

K TÉMATU: Proč bude Prima Zoom dokumentárním kanálem? Protože Viasat

“FTV Prima ovšem M. Singer neopouští. Také k 1. lednu 2013 se stane předsedou jejího představenstva a bude tak nadále přímo dohlížet na další vývoj i podobu vysílání všech současných i plánovaných televizních stanic skupiny Prima. Jako generální ředitel FTV Prima bude Marek Singer působit až do okamžiku, než po něm tuto roli převezme jeho nástupce. Ten již byl vybrán, jeho jméno zanedlouho oznámíme,” dodal Mazánek.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Spoluvlastník Primy má nového prezidenta. Skandinávskou MTG povede Jørgen Madsen

Marek Singer bude v rámci MTG řídit veškeré operace v rámci volně šířených televizních stanic v Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Bulharsku, Maďarsku a České republice stejně jako placených televizních služeb a rádií v Pobaltí. “Úkolem nového výkonného viceprezidenta je nadále upevňovat a zlepšovat pozice na zmiňovaných trzích a rozvíjet v regionu další aktivity MTG,” doplnil PR koordinátor FTV Primy. Skupinu Prima vedle MTG z poloviny vlastní český mediální koncern GES ovládaný Ivanem Zachem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).