Hlavní navigace

Fundlift se rozjel. Investice na něm hledají Burrito Loco a EnLog

Jan Beránek

V poledne se spustila víc než rok připravovaná služba pro investice do startupů. Fundlift představil první projekty.

Doba čtení: 1 minuta

Řetězec s rychlým mexickým občerstvením a energetický projekt EnLog, který hledá úspory v osvětlení kancelářských budov. To jsou první dva projekty, které zkouší nový tuzemský způsob financování. 

 „V průběhu června vystavíme minimálně dva další zajímavé projekty, které budou objemem financování ještě větší a budou z jiných sektorů a v jiném stadiu růstu,“ komentuje rozjezd šéfka projektu Andrea Lauren. Do konce roku by chtěla přicházet minimálně s jedním novým projektem měsíčně

EnLog cílí na vlastníky průmyslových a administrativních budov a dále pak na energetické auditory a firmy zabývající se rekonstrukcemi osvětlení v budovách. Hledá investici ve výši milion korun na expanzi do Evropy. 

EBF18_tip_v_clanku_7recniku

To fastfoodový řetězec Burrito Loco vyrazil na internet pro miliony tři. To jsou podle Fundliftu prostředky přibližně odpovídající počátečním nákladům na další pobočky v Praze.

Samotný projekt Fundliftu připravoval už od loňska Roklen s Rockaway. Nakonec službu ovládli finančníci z Roklenu, kteří navýšili svůj podíl. „Vidíme to jako dlouhodobější projekt, který disruptuje klasický model veřejného úpisu akcií (IPO), a věříme, že to získá svou pozici na trhu,“ tvrdí Lauren.

Našli jste v článku chybu?