Hlavní navigace

Galaxie sport od ledna navýší datový tok v satelitním CS Linku

9. 10. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 10. 2007

Lepší obraz i zvuk by měla od Nového roku nabídnout divákům satelitní služby CS Link kabelová a satelitní stanice Galaxie sport. V těchto dnech dokončujeme jednání se společností zajišťující distribuci signálu. Od počátku roku 2008 dojde k navýšení datového transportního toku na hodnotu, o které budeme odbornou i laickou veřejnost informovat tiskovou zprávou, řekla serveru Parabola.cz tisková mluvčí televize Eva Novotná.

V současné době je transportní tok Galaxie sport na hodnotě 4,3 Mbit/s. I když se domníváme, že stávající hodnota zajišťuje dostatečnou kvalitu programu, přesto se této otázce věnujeme a počítáme s navýšením datového toku pro dosažení ještě vyšší kvality obrazu našeho programu, slíbila Novotná. Program se dosud potýká s méně ostrým obrazem a špatně odlišenými audistopami s českým komentářem a původním zněním.

KL22 hlasovani

Galaxie sport proto plánuje také oddělení levého a pravého audiokanálu, aby některé typy přijímačů, které mají problémy se „zapamatováním“ zvolené audiostopy, diváci nemuseli opakovaně přepínat. Oddělení audiostop předpokládáme ve spojení s navýšením datového transportního toku na počátku příštího roku, sdělila mluvčí. Na jaro nebo podzim příštího roku počítá Galaxie sport se spuštěním vlastního elektronického programového průvodce (EPG), který nahradí teletext zrušený v lednu letošního roku.

Připravujeme rozhovor s ředitelem Galaxie sport Jiřím Hojgrem

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.