Hlavní navigace

Galaxie sport dnes slaví šesté narozeniny

1. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
1. 4. 2008

Kabelový a satelitní kanál Galaxie sport slaví právě dnes své šesté narozeniny. Sportovní program zahájil své vysílání v roce 2002 ze studia v Hradci Králové, ale v druhé půlce letošního února se přestěhoval na pražský Barrandov do budovy tzv. News Center, kde již sídli TV Nova a Nova Cinema. Nedávno navýšila Galaxie sport také svůj datový tok na satelitu. Ten se v současnosti pohybuje okolo 5 Mbps. Do budoucna se počítá s vysíláním ve vysokém rozlišení.

Další příjemnou zprávou pro její diváky je fakt, že od 1. května začne vysílat multikanálový zvuk – 2× stereo CZ + originální komentář. Nedávno došlo i na personální změny. Se stěhováním z Hradce Králové opustili Galaxii její ředitel a jednatel Jiří Hojgr, který povede připravovaný motoristický program Sport 5, a tisková manažerka Eva Novotná. Řízením kanálu byl pověřen dosavadní programový ředitel Marek Kindernay, na uvolněné místo jednatele byla jmenována Alice Vrbská. Webové stránky televize ovšem uvádějí na této pozici dvaatřicetiletého Martina Rajmana.

KL22 hlasovani

Galaxie sport uzavřela nové smluvní kontrakty do roku 2010 na NHL, Premier League, NBA, ATP Masters, MLB a NFL. Na obrazovce se objeví také zcela nová soutěž, bude jí prestižní anglický fotbalový pohár FA CUP. Na ten má Galaxie sport práva do roku 2012. Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na 60 přímých přenosů ročně včetně Superpoháru a 21 zápasů anglické fotbalové reprezentace. V srpnu by mělo dojít na další změny. Připravuje se např. nová grafická podoba.

Z POSLEDNÍ DOBY:
Jiří Hojgr: Galaxie sport se přestěhuje na Barrandov
Galaxie sport sídlí od středy v Praze
Jiří Hojgr rezignoval na post jednatele Galaxie sport
Tisková manažerka Eva Novotná skončila na Galaxii sport

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.