Hlavní navigace

Galaxie sport od podzimu jako Nova sport, chystá i HD

6. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

6. 6. 2008

Oblíbený kanál Galaxie sport z portfolia bermudské společnosti CME se již během podzimu přejmenuje na Nova sport a sjednotí se tak do jedné značky spolu s televizemi Nova a Nova Cinema. K této události by mělo dojít při příležitosti jednoho významného kroku, který hodlá tato televize učinit. Na chatu serveru satCentrum to řekl Marek Kindernay z Galaxie sport. Co se týká formátu 16:9, tak ten by měl být k dispozici také od podzimních měsíců. Onou významnou událostí by tak podle kuloárních informací mohlo být zahájení vysílání tohoto kanálu ve vysokém rozlišení.

Kindernay také prozradil, že Galaxie připravuje zcela novou soutěž, a to prestižní anglický fotbalový pohár FA CUP. Na něj televize uzavřela práva do roku 2012. Fotbaloví fanoušci se mohou těšit na 60 přímých přenosů ročně včetně Superpoháru a 21 zápasů anglické fotbalové reprezentace. Galaxie sport bude nadále vysílat přímé přenosy kvalifikací Formule 1 a záznamy závodů. Je také možné, že rozšíří nabídku o přímé přenosy pátečních tréninků. K otázce elektronického programového průvodce (EPG) se Kindernay vyjádřil bohužel záporně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.