Hlavní navigace

GALERIE: Nové nekódované HD kanály ze satelitní pozice 19,2 stupně východně

Lukáš Polák

V noci ze včerejška na dnešek odstartovaly na satelitech Astra, pozice 19,2 stupně východně, své vysílání nekódované německé HD kanály. Připravili jsme pro vás jejich galerii.

Doba čtení: 1 minuta

Naši čtenáři, kteří nemají možnost si naladit nové nekódované HD kanály šířené prostřednictvím satelitu Astra, případně ti, jež to ještě nestihli, je nyní mají možnost si prohlédnout v naší fotogalerii. Jde konkrétně o deset programů, mezi kterými jsou především regionální stanice, ovšem najdou se zde také kanály tematické. Jde například o ZDF info HD, ZDF kultur HD a ZDF neo HD. Milovníky dokumentů by pak měl těšit start programu Phoenix HD.

FOTOGALERIE: Nové nekódované HD kanály šířené přes satelit Astra

Stanice vysílají v současné době prozatím upscalované pořady, tedy formáty přepočítávané z klasického do vysokého rozlišení (HDTV). Do budoucna se bude ale počet nativního obsahu zvyšovat. Ani tiskové oddělení ZDF zatím nedokázalo serveru DigiZone.cz odpovědět na otázku, které pořady poběží v klasickém formátu a jaké naopak v nejvyšší možné kvalitě. U těch druhých by mělo jít především o pořady novějšího data a ty, jež už byly v nativním HD formátu snímány.

Bližší informace o operaci, která proběhla v noci ze včerejška na dnešek, najdete v našem hlavním článku.

Našli jste v článku chybu?