Hlavní navigace

GDG ČVUT zve na aDevMeetup #7 o databázích v Androidu

6. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V úterý 14. května proběhne v Praze další setkání Android vývojářů z cyklu aDevMeetups. Tentokrát vám Michal Havryluk poradí, jak efektivně pracovat s databází.

Google Developer Group na ČVUT (součást GUG.cz) pořádá 14.5. další setkání Android vývojářů z cyklu aDevMeetups.

Tentokrát bude přednášet Michal Havryluk na téma Jak efektivně pracovat s databází.SQLite databáze je jednou z klíčových komponent operačního systému Android pro ukládání dat. Byla navržena jako extrémně rychlé a spolehlivé úložiště. Málokdo je však schopný databázi využívat naplno a pracovat například s transakcemi

aDevMeetup #4, který proběhl 12. února.
Autor: Tomáš Jukin a David Vávra

aDevMeetup #4, který proběhl 12. února.

V rámci přednášky se podíváme nejenom na samotnou databázi, ale i na související komponenty jako je ContentProvider nebo Loader a jak to celé poskládat dohromady. Než ve svém dalším projektu použijete první ORM knihovnu, která vám přijde pod ruku, přijďte se podívat, jaké možnosti jsou obsaženy již v základním Androidu.

MMF24

Michal Havryluk se v současné době zabývá zakázkovým vývojem pro Android. Jeho poslední prací je například nákupní aplikace pro Alza.cz. Je autorem a přednášejícím předmětu Programování pro operační systém Android na FIT ČVUT a dlouholetým redaktorem serveru Mobil.cz. Má za sebou řadu aplikací od těch bankovních až po terminálové a vyhlíží další zajímavé projekty.

Vstup je zdarma, registrace nutná na webu akce nebo na G+ eventu.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).