Hlavní navigace

Generální ředitel Primy Martin Dvořák byl odvolán

27. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
27. 9. 2006

Dozorčí rada společnosti FTV Prima Holding dnes podle očekávání odvolala z funkce generálního ředitele televize Prima Martina Dvořáka. Nahradí jej dosavadní provozní šéf Primy Aleksandras Cesnavicius, původem litevský manažer švédské společnosti Modern Times Group (MTG), polovičního vlastníka Primy. Dozorčí rada FTV Prima Holding je zároveň valnou hromadou společnosti FTV Prima, která je držitelem licence televize Prima. Na svých internetových stránkách o tom informoval týdeník Marketing a Media.

MM socky3

Mluvčí Primy Jana Malíková ve středu podvečer upřesnila, že Dozorčí rada společnosti TV Prima Holdings rozhodla o výměně členů představenstva Adrease Walkera a Jiřího Šebka. Ve funkcích je nahradili Aleksandras Cesnavicus a Martin Valkovič. Předsedou představenstva zůstal zástupce MTG Yggers Mortensen a místopředsedou Martin Dvořák. Ten nadále nezůstane v managementu společnsti FTV Prima ani jako finanční ředitel. Do této funkce dozorčí rada jmenovala Martina Valkoviče, který vystřídal Adrease Walkera.

Server DigiZone.cz upozornil na chystanou změnu na nejvyšším postu v Primě už přede dvěma týdny. Zdroj obeznámený se situací nám sdělil, že oba majitelé s Martinem Dvořákem do budoucna počítají na jinou funkci v managementu televize Prima. Konkrétně mělo jít o pozici finančního ředitele. Sám Dvořák k chystané změně nedávno uvedl, že jde o dohodu mezi českým a švédským majitelem Primy, podle které se mají zástupci obou firem ve vedení Primy střídat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.