Hlavní navigace

Generální ředitelce Rozhlasu a televize Slovenska hrozí odvolání. Skončí už dnes?

21. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oficiálně slovenské levicové vládě vadí, že šéfka RTVS vyhlásila výběrové řízení na pronájem prostor pro mediální komplex. Opozice tvrdí, že se chce Miloslavy Zemkové zbavit.

Slovenští poslanci budou dnes rozhodovat o odvolání generální ředitelky tamní veřejnoprávní televize a rozhlasu RTVS Miloslavy Zemkové. Podle levice, která se snaží Zemkovou odvolat, vyhlásila šéfka RTVS soutěž na pronájem prostor pro mediální komplex, přičemž dopředu neinformovala Radu RTVS. Podle opozice je ale důvod mnohem jednodušší. Zemková nastupovala do funkce v době, kdy na Slovensku vládla pravicová vláda tehdejší premiérky Ivety Radičové.

Content First 2022_tip temata

K TÉMATU: Slovenská média spekulují o odchodu ředitelky RTVS Miloslavy Zemkové

Po volbách se situace obrátila. Vyhrál je levicový Smer-SD včele s Robertem Ficem, který se stal později premiérem. Vzhledem k tomu, že generálního ředitele RTVS volí parlament, je logické, že Zemková je pro Smer-SD nepohodlným člověkem. Podle opozice bude chtít levice veřejnoprávní rozhlas a televizi ovládnout. Otvírání obálek týkající se pronájmu prostor pro RTVS se však bude konat i tehdy, pokud bude Zemková odvolána. Podle slovenských Hospodářských novin by její povinnosti na sebe dočasně přebrali poradce Peter Ondro a ekonomická ředitelka Daniela Vašinová.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.