Hlavní navigace

Generálním ředitelem Českého rozhlasu chce být všech šest kandidátů

12. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 5. 2010

Všech šest kandidátů, kteří byli nedávno oznámeni, se hlásí jako možní zájemci na post budoucího ředitele Českého rozhlasu. Jako jeho prozatímní šéf v současné době funguje Peter Duhan. Ten má pochopitelně zájem si svůj post udržet a vést veřejnoprávní médium i nadále. Mezi kandidáty na generálního ředitele ČRo jsou dále ředitelka jeho zpravodajských stanic Hana Hikelová, Jiří Franc, Petr Matoulek, Jan Menger a Karel Zýka.

Všichni výše jmenovaní doručili přihlášky ve stanoveném termínu a obálky budou otevřeny na zasedání předsednictva Rady ČRo dnes za účasti státního notáře, uvedl dnes pro ČTK mluvčí Rady ČRo Ladislav Jíša. Členové kontrolního orgánu pak rozhodnou hlasování o tom, kteří kandidáti postoupí do dalšího kola. V současné době však generálního ředitele volit nelze, protože Rada má pouze pět členů z devíti a minimální počet pro volbu je šest. O doplnění Rady ČRo bude rozhodnuto pravděpodobně až po volbách do Poslanecké sněmovny.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.