Hlavní navigace

GES, český spolumajitel Primy, přikoupil k rádiím Hey ještě Kiss, Beat či Country

Obchod se týká i alternativního pražského Radia 1 či hiphopového Rádia Spin. Z mediální skupiny GES se tak stává silný rozhlasový dům.
Jan Potůček
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová silná skupina regionálních rádií vzniká pod hlavičkou mediálního domu GES, který je polovičním vlastníkem Primy. Dosud GES podnikatele Ivana Zacha spoluvlastnil síť rádií Hey, nyní k nim přikoupil rozhlasové společnosti Radio Investments a MII Praha, které provozují rádia Kiss, Beat, Country, ale také pražské Radio 1 a Rádio Spin. Obchod, ke kterému došlo již na sklonku minulého roku, nyní posvětil antimonopolní úřad.

K TÉMATU: Český spolumajitel Primy po prodeji CDG a CS Linku odchází i ze Slovenska

MMkrize_Majerik

O rádia Hey se dosud skupina GES dělila s Radimem Pařízkem, majitelem ostravského Rádia Čas, jeho regionálních klonů, Rádia Dálnice, TV Pohoda a především společnosti Digital Broadcasting, která provozuje celoplošný televizní multiplex 4 a řadu rozhlasových vysílačů, především na Moravě. Pětice rádií Hey ale nikdy nebyla příliš poslouchaná. Akvizicí společností Radio Investments a MII Praha vzroste denní zásah rádií skupiny GES skoro na milion posluchačů.

GES dříve vlastnil společnost Czech Digital Group (CDG), která je provozovatelem celoplošného televizního multiplexu 3, a operátora satelitní služby CS Link. Obou firem se ale poměrně nedávno zbavil, CDG od něj odkoupily České Radiokomunikace a CS Link lucemburská skupina M77 Group, která později koupila i konkurenční službu Skylink.