Hlavní navigace

Gital chystá rozšíření programové nabídky, tvrdí Pohl

4. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Logo satelitní digitální platformy DVB-S Autor: 115393
4. 3. 2008

Poprvé od doby, kdy působí Leoš Pohl ve funkci jednatele společnosti Gital, která je distributorem satelitních karet diGITALlink, poskytnul médiím rozhovor. Stalo se tak pro server satCentrum a odpovídal na otázky spojené s tím, co nového firma chystá pro diváky. Pohl ale moc sdílný nebyl. Přesto pár novinek prozradil. Z hlediska střednědobého, v řádu měsíců, se bude jednat o podstatné rozšíření programové nabídky. O jaké kanály konkrétně půjde, však nový jednal společnosti Gital neprozradil.

Šéfredaktor satCentra položil otázku také ohledně programu Spektrum, který je balíčkován spolu s HBO a jehož prodej se příliš nedaří. Změny týkající se programu Spektrum patří k těm krátkodobým. O jaké změny se bude jednat, nepovažuji za vhodné nyní informovat, řekl v rozhovoru Pohl. Dále uvedl, že by mělo dojít k přidání sportovního kanálu. Čtenáři se ale opět nedozvěděli jakého. Jednatel Gitalu je také optimistou, co se týká zařazení programů Viasat Explorer a Viasat History. Jsme přesvědčeni, že v blízké době dojde k dohodě, konstatoval.

MMF24

Pohl se ale některým otázkám vyloženě vyhýbal. Např. na tu ohledně zpřístupnění dětského bloku CS Film dětem odpověděl poměrně nelogicky. Myslím, že otázka by měla být adresována jednateli Československé filmové společnosti s r.o., tvrdil Pohl. Za kanálem CS Film stojí ale přitom on sám. Kromě toho je také předsedou představenstva společnosti Czech Digital Group (CDG), provozovatele digitálního multiplexu B, a zakladatelem satelitní platformy Czech Link, později CS Link.

ČTĚTE TAKÉ: Distributor satelitních karet Gital má nové vlastníky

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).