Hlavní navigace

Gmail dvě hodiny mimo provoz, Google se omlouvá

12. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google se musí ve velmi krátké době už podruhé omlouvat svým naštvaným uživatelům. Po neoprávněném zamčení některých blogů na Blogger.com, které byly omylem označeny za spam, je předmětem další omluvy freemailová služba Gmail vyřazená na dvě hodiny z provozu. Výpadek postihl i uživatele Google Apps, takže tedy i firmy, které využívají hostované služby Googlu. Problémy se objevily včera mezi 14. a 16. hodinou pacifického času. Na vině byl výpadek systému kontaktů. O uložené ani příchozí e-maily…

Google se musí ve velmi krátké době už podruhé omlouvat svým naštvaným uživatelům. Po neoprávněném zamčení některých blogů na Blogger.com, které byly omylem označeny za spam, je předmětem další omluvy freemailová služba Gmail vyřazená na dvě hodiny z provozu. Výpadek postihl i uživatele Google Apps, takže tedy i firmy, které využívají hostované služby Googlu. Problémy se objevily včera mezi 14. a 16. hodinou pacifického času. Na vině byl výpadek systému kontaktů. O uložené ani příchozí e-maily by tedy uživatelé e-mailových služeb od Googlu neměli přijít.

Nyní je již problém vyřešen. Každopádně jde o jeden z největších technických problémů Gmailu v jeho dosavadní historii. To v Česku jsme na problémy e-mailových služeb poměrně zvyklí. Namátkou: na přelomu roku zlobil SMTP server Telefóniky O2, nedávno se SMTP server poskytovatele GTS Novera ocitl na blacklistu Windows Live Mailu a e-mailové služby portálu Seznam.cz si slabší chvilky vybraly před časem dokonce opakovaně. (Gmail Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.