Hlavní navigace

Gmail má nové operátory pro vyhledávání, například je konečně možné hledat podle velikosti zpráv

Daniel Dočekal

Jednou z nejužitečnějších novinek mezi novými operátory pro vyhledávání v Gmailu je možnost hledat zprávy o určité velikosti. Velmi užitečná možnost například v okamžiku, kdy potřebujete smazat maily s velkými přílohami. size: umožní najít zprávy větší, než určený počet bajtů (např. size:1000000). Při hledání podle velikosti samozřejmě nezapomeňte, že se projeví i případné MIME kódování (zhruba přidávající 33 % navíc)

Jednou z nejužitečnějších novinek mezi novými operátory pro vyhledávání v Gmailu je možnost hledat zprávy o určité velikosti. Velmi užitečná možnost například v okamžiku, kdy potřebujete smazat maily s velkými přílohami.

size: umožní najít zprávy větší, než určený počet bajtů (např. size:1000000). Při hledání podle velikosti samozřejmě nezapomeňte, že se projeví i případné MIME kódování (zhruba přidávající 33 % navíc)

larger: umožní najít zprávy větší, než určený počet bajtů (lze zadávat pomocí zkrácení čísel, např. larger:1M – fungují K a M, velikost písmen nehraje roli)

smaller: umožní najít zprávy menší, než určený počet bajtů (lze zadávat pomocí zkrácení čísel, např. smaller:10M – fungují K a M, velikost písmen nehraje roli)

Možnost najít zprávy větší než určitý počet bajtů je možné kombinovat s dalším operátorem – například jako „larger:5M older_than:2y“ (větší pěti megabajtů a starší dvou roků). V okamžiku chybějícího volného místa je tak možné smazat staré zprávy s příliš velkými přílohami.

+ (plus) je možné používat jako operátor pro požadavek na přesnou shodu

EBF17

rfc822msgid: umožní najít zprávy s určitým RFC822 identifikátorem

has:userlabels a has:nouserlabels umožní najít zprávy které mají (či nemají) štítky přiřazené uživatelem (nevztahuje se na systémové štítky jako je inbox, spam, trash a další). 

Našli jste v článku chybu?
15. 11. 2012 20:06
Tim (neregistrovaný)

Muj e-mailovej klient obsluhuje cca 60GB dat - me emaily za poslednich cca 18 let z jedne soukrome + 3 pracovnich emailu. Vcetne vyhledavani dle velikosti zprav...

16. 11. 2012 13:09

Jo, nacházejí se tam záplavy trollů, kteří vůbec netuší která bije. Ale to už vím dlouho. Outlook jsem naposledy použil před lety, na 20GB pošty se použit nedal. Thunderbird přes IMAP sice na tohle množství šel, ale ukázal se jako zbytečný prostředník. Zejména v době PC, notebooku a hlavně mobilu a tabletu. klasický offline klient je v takových případech jenom komplikace.