Hlavní navigace

Gmail: mazání duplicitních kontaktů a další novinky za rok 2009

28. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pokud jde o přidávání nových funkcí do e-mailové služby Gmail, tak se Google letos opravdu činil. Gmail po pěti letech provozu není vydáván za betaverzi, ovšem prostor pro experimentální funkce si vývojáři našli v Gmail Labs. Laboratorní funkce byly letos oficiálně zpřístupněny i českým uživatelům. Vývojáři Googlu stihli v tomto kalendářním roce zapracovat podporu offline běhu webového rozhraní služby, lepší práci se štítky, export a import uživatelských filtrů, upravitelný layout webového…

Pokud jde o přidávání nových funkcí do e-mailové služby Gmail, tak se Google letos opravdu činil. Gmail po pěti letech provozu není vydáván za betaverzi, ovšem prostor pro experimentální funkce si vývojáři našli v Gmail Labs. Laboratorní funkce byly letos oficiálně zpřístupněny i českým uživatelům. Vývojáři Googlu stihli v tomto kalendářním roce zapracovat podporu offline běhu webového rozhraní služby, lepší práci se štítky, export a import uživatelských filtrů, upravitelný layout webového rozhraní a nové motivy vzhledu, vylepšenou práci s HTML e-maily vč. nových smajlíků, navýšení velikosti povolených příloh na 25 MB, podporu orientačních překladů e-mailů atd.

Mezi poslední integrované funkce patří doplněk Odsud označit jako nepřečtené, který si uživatelé mohou aktivovat v nastavení své schránky na kartě Laboratoř. Nový doplněk vylepšuje práci s konverzacemi, na které si Google hodně zakládá. Jak napovídá název doplňku, slouží k označení vybrané části vlákna konverzace jako nepřečtené. Není tak nutné označovat jako nepřečtené jednotlivé e-maily. Zatím úplně poslední novinkou je tlačítko Find duplicates, které výrazně usnadňuje správu adresáře. Umí totiž najít a nabídnout ke sloučení duplicitní kontakty, což ocení hlavně majitelé rozsáhlejších adresářů. (The Official Gmail Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.