Hlavní navigace

Gmail pojme až 250 GB dat, ale pouze za příplatek

10. 8. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google v rámci Google Accounts spustil novou službu pro správu a sdílení úložné kapacity, kterou v rámci svých služeb nabízí. Prozatím jde o freemailovou službu Gmail a webové fotoalbum Picasa Web Albums. Komu by nestačil prostor poskytovaný Googlem pro jednotlivé služby zdarma, může si pronajmout sdílené úložiště až pro 250 GB dat ze všech podporovaných služeb Googlu resp. dvou výše jmenovaných. YouTube či Google Docs zatím poskytovaný prostor neomezují (jen maximální velikostí jednoho souboru…

Google v rámci Google Accounts spustil novou službu pro správu a sdílení úložné kapacity, kterou v rámci svých služeb nabízí. Prozatím jde o freemailovou službu Gmail a webové fotoalbum Picasa Web Albums. Komu by nestačil prostor poskytovaný Googlem pro jednotlivé služby zdarma, může si pronajmout sdílené úložiště až pro 250 GB dat ze všech podporovaných služeb Googlu resp. dvou výše jmenovaných. YouTube či Google Docs zatím poskytovaný prostor neomezují (jen maximální velikostí jednoho souboru).

Nejmenší kapacita k pronajmutí je 6 GB a vyjde na 20 dolarů ročně. Největší kapacita 250 GB pak na 500 dolarů. K dispozici jsou ještě varianty s 25 GB (75 dolarů) a 100 GB (250 dolarů). Google doposud umožňoval placené rozšíření kapacity svého fotoalba, ale nikoliv Gmailu. Bezplatné kapacity zůstávají zachovány s tím, že prostor schránky Gmailu se dále průběžně zvětšuje. (Google Blogoscoped)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.