Hlavní navigace

Gmail umí offline už i pracovat s přílohami

26. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google vylepšil fungování své e-mailové služby Gmail v offline režimu. Podpora práce s webovým rozhraním služby i bez aktuálního přístupu na Internet se objevila letos v lednu. Je součástí funkcí z katalogu Gmail Labs a vyžaduje plug-in Google Gears. K největším omezením práce offline doposud však patřilo nemožnost přikládat přílohy k připravovaným e-mailům. U desktopových klientů, kterým se má díky této funkci Gmail v jistém ohledu přiblížit, je přitom běžně, že je možné komponovat e-maily i v…

Google vylepšil fungování své e-mailové služby Gmail v offline režimu. Podpora práce s webovým rozhraním služby i bez aktuálního přístupu na Internet se objevila letos v lednu. Je součástí funkcí z katalogu Gmail Labs a vyžaduje plug-in Google Gears. K největším omezením práce offline doposud však patřilo nemožnost přikládat přílohy k připravovaným e-mailům. U desktopových klientů, kterým se má díky této funkci Gmail v jistém ohledu přiblížit, je přitom běžně, že je možné komponovat e-maily i v offline režimu včetně přikládání příloh.

Google nyní konečně podporu přikládání příloh v offline režimu doplnil. I bez momentálního přístupu na Internet je tedy možné k připravované zprávě doplnit soubory a celý e-mail včetně příloh se pak automaticky odešle ihned, jakmile je k dispozici internetová konektivita. Doplněk pro offline běh je možné aktivovat na kartě Laboratoř v nastavení Gmailu. Plug-in Google Gears si můžete stáhnout z jeho webu. (The Official Gmail Blog)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).