Hlavní navigace

Gmail v USA překonal AOL a brzy může porazit i Hotmail

18. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Gmail od Googlu ve Spojených státech překonal freemailovou službu od AOL a vyšvihl se na třetí místo mezi nejpoužívanějšími e-mailovými poskytovateli. Alespoň to vyplývá z analýzy comScore, která vychází z počtu návštěvníků webového rozhraní jednotlivých služeb. V červenci tohoto roku měl Gmail 36,9 milionů návštěvníků, takže si meziročně polepšil o 11,1 milionu návštěvníků a překonal tak AOL s 36,4 milionu návštěvníků za července 2009. AOL si v meziročním srovnání pohoršilo o 8,7 milionu…

Gmail od Googlu ve Spojených státech překonal freemailovou službu od AOL a vyšvihl se na třetí místo mezi nejpoužívanějšími e-mailovými poskytovateli. Alespoň to vyplývá z analýzy comScore, která vychází z počtu návštěvníků webového rozhraní jednotlivých služeb. V červenci tohoto roku měl Gmail 36,9 milionů návštěvníků, takže si meziročně polepšil o 11,1 milionu návštěvníků a překonal tak AOL s 36,4 milionu návštěvníků za července 2009. AOL si v meziročním srovnání pohoršilo o 8,7 milionu návštěvníků.

Pokud hvězda služby Gmail bude stoupat současným tempem, může během sedmi měsíců překonat Windows Live Hotmail, který měl v červenci podle comScore 47,1 milionu návštěvníků. Jedničkou zatím zůstává Yahoo Mail a to aktuálně s 106,1 milionu návštěvníků měsíčně. Sledování úspěšnosti freemailů podle počtu unikátních návštěvníků jejich webů samozřejmě nezahrnuje uživatele přistupující výhradně přes e-mailové klienty. Má však zohledňovat skutečně aktivní uživatele služby. (InformationWeek)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).