Hlavní navigace

Gmail zavádí úkolníček, zatím experimentálně

9. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Freemailová služba Gmail už nějaký ten pátek umožňuje uživatelům preferujícím rozhraní v angličtině aktivovat pokusné funkce a čas od času Google představuje nové. Nyní v rámci tzv. Gmail Labs lze aktivovat funkci pro jednoduché poznamenávání úkolů. Po aktivace funkce v nastavení služby na kartě Labs v hlavním menu Gmailu uživatelé naleznou odkaz Task. Kliknutím na něj se objeví u pravého dolního rohu okna prohlížeče box překrývající část rozhraní tak, že seznam s úkoly je neustále na očích.…

Freemailová služba Gmail už nějaký ten pátek umožňuje uživatelům preferujícím rozhraní v angličtině aktivovat pokusné funkce a čas od času Google představuje nové. Nyní v rámci tzv. Gmail Labs lze aktivovat funkci pro jednoduché poznamenávání úkolů. Po aktivace funkce v nastavení služby na kartě Labs v hlavním menu Gmailu uživatelé naleznou odkaz Task. Kliknutím na něj se objeví u pravého dolního rohu okna prohlížeče box překrývající část rozhraní tak, že seznam s úkoly je neustále na očích. Pokud by překážel, lze jej opět skrýt nebo otevřít v pop-up okně. Nová funkce je dostupná i pro uživatele Google Apps. (Official Gmail Blog – za tip děkujeme Antonínu Šlejškovi)

Od veřejného otevření Gmail Labs byly uvedeny funkce jako je podpora pro Google Gadgets, trochu kuriózní „ochrana“ proti nechtěnému odeslání zpráv v podnapilém stavu, pokročilé nastavení pro IMAP, zobrazování avatarů uživatelů u chatu, přenastavení klávesových zkratek, podpora gest myší, nové možnosti změny zobrazovaného formátu data, vypnutí zobrazování počtu nepřečtených zpráv v navigačním sloupečku, nové symboly pro odlišení zpráv či nový panel pro přidávání vlastních odkazů usnadňujících rychlou navigaci v Gmailu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).