Hlavní navigace

GoodData poskytne týmům ve StartupYardu přístup k vlastní platformě

Martin Vyleťal

Podnikatelský akcelerátor StartupYard získal dalšího zajímavého partnera. Start-upovým týmům z letošního ročníku zpřístupní svoje technologie také společnost GoodData.

Doba čtení: 1 minuta

Zařadí se tak po bok Seznamu, který již dříve oznámil, že pokytne týmům ze StartupYardu část své technologie, aby nad ní mohly postavit své vlastní projekty. Partnerství s GoodData logicky zapadá do nového zaměření StartupYardu, který se bude letos věnovat oblasti dat, vyhledávání a analytiky.

Společnost GoodData, kterou založil Roman Staněk, se zabývá vývojem cloudové platformy pro oblast business intelligence. Podle Jaroslava Gergiče, který zastává v GoodData pozici viceprezidenta pro výzkum a vývoj, budou mít týmy vybrané do letošního běhu StartupYardu přístup nejen k technologiím, které platforma GoogData již využívá, ale také k těm, na jejichž vývoji firma pracovala v průběhu loňského roku a které bude letos teprve postupně nasazovat do praxe.

Kromě toho budou mít účastníci možnost konzultace s členy vývojářských týmů GoodData v Praze a Brně.

Příjem přihlášek do letošního běhu se uzavře so půlnoci 31. ledna 2014. Nový ředitel Cédric Maloux doufá, že přihlášek se sejde alespoň 200. Z nich chce vybrat mezi šesti až deseti týmy. Celý StartupYard se uskuteční v angličtině.

StartupYard je intenzivní tříměsíční program, vyžadující osobní přítomnost týmů v TechSquare. Týmy mají být schopny po třech měsících ukázat, že pracují na něčem životaschopném, co si najde své zákazníky nebo investory.

StartupYard si od přijatých týmů vezme 5% podíl na jejich firmách, a popřípadě může poskytnout vklad €10 000 za dalších 5 %.

Našli jste v článku chybu?