Hlavní navigace

GoodData poskytne týmům ve StartupYardu přístup k vlastní platformě

8. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podnikatelský akcelerátor StartupYard získal dalšího zajímavého partnera. Start-upovým týmům z letošního ročníku zpřístupní svoje technologie také společnost GoodData.

Zařadí se tak po bok Seznamu, který již dříve oznámil, že pokytne týmům ze StartupYardu část své technologie, aby nad ní mohly postavit své vlastní projekty. Partnerství s GoodData logicky zapadá do nového zaměření StartupYardu, který se bude letos věnovat oblasti dat, vyhledávání a analytiky.

Společnost GoodData, kterou založil Roman Staněk, se zabývá vývojem cloudové platformy pro oblast business intelligence. Podle Jaroslava Gergiče, který zastává v GoodData pozici viceprezidenta pro výzkum a vývoj, budou mít týmy vybrané do letošního běhu StartupYardu přístup nejen k technologiím, které platforma GoogData již využívá, ale také k těm, na jejichž vývoji firma pracovala v průběhu loňského roku a které bude letos teprve postupně nasazovat do praxe.

Kromě toho budou mít účastníci možnost konzultace s členy vývojářských týmů GoodData v Praze a Brně.

Příjem přihlášek do letošního běhu se uzavře so půlnoci 31. ledna 2014. Nový ředitel Cédric Maloux doufá, že přihlášek se sejde alespoň 200. Z nich chce vybrat mezi šesti až deseti týmy. Celý StartupYard se uskuteční v angličtině.

BRAND

StartupYard je intenzivní tříměsíční program, vyžadující osobní přítomnost týmů v TechSquare. Týmy mají být schopny po třech měsících ukázat, že pracují na něčem životaschopném, co si najde své zákazníky nebo investory.

StartupYard si od přijatých týmů vezme 5% podíl na jejich firmách, a popřípadě může poskytnout vklad €10 000 za dalších 5 %.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).