Hlavní navigace

Google a ruský investor prý jednají s AOL o koupi ICQ

Jiří Macich ml.

V listopadu se objevila informace, že se AOL hodlá zbavit ICQ. Nyní se rýsuje možný kupec. Podle zdrojů prestižního listu The Wall Street Journal jedná AOL o odprodeji s Digital Sky Technologies. Tento ruský investor by prý mohl ICQ koupit za 200 až 300 milionů dolarů. Jednání jsou podle zdrojů The Wall Street Journal zatím v rané fázi a oficiálně potvrzena nebyla. Ruská firma Digital Sky Technologies už letos investovala 200 milionů dolarů do komunitního serveru Facebook, o čemž jsme vás také…

V listopadu se objevila informace, že se AOL hodlá zbavit ICQ. Nyní se rýsuje možný kupec. Podle zdrojů prestižního listu The Wall Street Journal jedná AOL o odprodeji s Digital Sky Technologies. Tento ruský investor by prý mohl ICQ koupit za 200 až 300 milionů dolarů. Jednání jsou podle zdrojů The Wall Street Journal zatím v rané fázi a oficiálně potvrzena nebyla. Ruská firma Digital Sky Technologies už letos investovala 200 milionů dolarů do komunitního serveru Facebook, o čemž jsme vás také informovali.

Právě v Rusku slaví instant-messagingová služba ICQ největší úspěchy. Společnost AOL získala ICQ v roce 1998, když koupila izraelský start-up Mirabilis za 412 milionů dolarů. ICQ se oblibě těší hlavně v Evropě. Kromě uživatelů z České republiky nebo Slovenska této komunikační službě hojně holdují také v Německu, Rusku nebo na Ukrajině a samozřejmě v Izraeli. Američané si v portfóliu AOL vybírají spíše obdobnou službu AIM. Podle serveru TechCrunch.com je zájemců o ICQ více. Jedním z nich by prý mohl být i Google.

Našli jste v článku chybu?
14. 12. 2009 14:11
Pokud by to s tim Googlem byla pravda, pak jsem jedine pro, protoze s nejvetsi pravdepodobnosti by se casem z ICQ uctu staly XMPP/Jabber/Google Talk ucty. Pokud by to koupili ti rusaci, nezmenilo by se na pouzivanem protokolu nejspis vubec nic.
14. 12. 2009 12:53
Zizi (neregistrovaný)
Marně hledám v článku spojení s Google, které je napsáno v nadpisu... Všude jinde se píše pouze o ruském zájmeci o ICQ (DST). Jak se k tomu na Lupě přidal do nadpisu Google je mi záhadou :-) A zatím jde pořád jen o zájemce, kdoví jak nakonec prodej dopadne.