Hlavní navigace

ICQ

ICQ (zkratka z I Seek You – hledám tě) je komunikační služba, kterou v roce 1996 spustila izraelská firma Mirabilis. Ve své době šlo o jednu z prvních samostatných instant mesagingových služeb. Uživatelé po registraci získali unikátní číslo, pod kterým pak vystupovali. Dnes aplikace umožňuje kromě textového chatování i audio či video hovory, přenos souborů nebo posílání SMS. V roce 2010 službu koupila ruská firma Mail.ru.  

ICQ slaví 20 let. Kdysi populární komunikační program stále žije

Dnešní facebooková generace už ICQ pravděpodobně nezná. Na vrcholu slávy ale služba měla celosvětově desítky milionů uživatelů a jen v Česku ji v roce 2008 (podle tehdejších vyjádření firmy) aktivně používalo 2,1 milionu uživatelů měsíčně.  Známý…

David Slížek

16. 11. 2016 10:05

ICQ lze využívat ke komerčním účelům

ICQ lze oficiálně využívat ke komerčním účelům, přestože to licenční smlouva pro koncové uživatele stále jasně zakazuje. Zájemci si ovšem musí připravit stovky tisíc korun měsíčně.

Jiří Macich ml.

30. 6. 2013 17:58

Vyšlo ICQ 8.1 v češtině s podporou levného telefonování

Osm měsíců od vydání osmé generace tradičního komunikačního programu ICQ televizní skupina Nova oficiálně představila její českou lokalizaci. Původně slibovala její vydání již v únoru.

Jiří Macich ml.

21. 6. 2013 19:04
| 7

ICQ se pokouší o comeback, ale Nova má s českou lokalizací značné zpoždění

ICQ se pokouší o comeback s novými funkcemi i aplikacemi. Návrat na výsluní mu ale v ČR komplikuje dosud oficiálně nevydaná české lokalizace. Má zpoždění již řadu měsíců.

Jiří Macich ml.

19. 5. 2013 18:34

Na ICQ 8 v české mutaci zatím uživatelé čekají marně, datum vydání není známo

ICQ 8 loni v říjnu přineslo možnost levného volání na běžná telefonní čísla, ovšem jeho česká mutace, která se měla objevit letos v únoru, stále nebyla uvolněna.

Jiří Macich ml.

20. 3. 2013 19:54
Preview

ICQ 8 s levným telefonováním míří k českým uživatelům. Má se Skype bát?

V únoru by se konečně měla objevit česká verze nového ICQ 8 s podporou levného telefonování. Jaké další novinky nová verze komunikačního programu českým uživatelům přinese?

Jiří Macich ml.

29. 1. 2013 6:30

České ICQ 8 s podporou telefonování vyjde v únoru 2013

Česká verze ICQ 8 s podporou levného volání na běžná telefonní čísla vyjde v únoru. O českou verzi se opět postará televizní skupina Nova.

Jiří Macich ml.

15. 1. 2013 19:36

Soumrak komunikačních programů? Přichází WebRTC a SocialAPI

Pokud se naplní naděje vkládané do nových projektů a technologií, chýlí se éra samostatných desktopových komunikačních klientů ke konci. Plnohodnotně je totiž nahradí webové aplikace nebo samotné webové prohlížeče.

Jiří Macich ml.

10. 8. 2012 6:30

Nova vydala nového klienta pro ICQ

Před časem začala televize Nova v Česku zastupovat ICQ. Nyní si mohou uživatelé na adrese icq.nova.cz stáhnout nového klienta ICQ v barvách TV Nova s integrovanými službami televize jako jsou Zprávy z domova i ze společnosti či Videa na portálu Voyo.cz. Změnou prošla i stránka ICQ Zones. Zdroj: TV Nova

Redakce

15. 3. 2012 12:48

Nova si pořídila umírající ICQ

A Centrum Holdings se zbavilo problematického dítěte. Proč si Nova pořizuje ICQ, a budou Centru jeho uživatelé chybět?

Daniel Dočekal

13. 1. 2012 6:25

Nova vyfoukla Centru ICQ

Zajímavý kousek se podařil CET21, provozovateli televize Nova. Podle zatím oficiálně nepotvrzených zpráv totiž bude od poloviny března zastupovat ruskou službu ICQ na českém trhu právě CET21. Do této doby ICQ zastupovalo a její reklamní prostor přeprodávalo Centrum Holdings. Změna obnáší nejenom možnost přeprodávat reklamní prostor, ale také využít statisíce českých uživatelů ICQ ke svým marketingovým aktivitám. 

Patrick Zandl

12. 1. 2012 13:33

ICQ nově i na platformě Symbian

ICQ dnes uvolnilo aplikaci pro operační systém Symbian. Mezi podporovanými jazyky nechybí čeština. Mobilní aplikace ICQ je kromě Symbianu dostupná také pro iPhone, Android či Windows Mobile. Aplikace pro Symbian stejně tak jako aplikace pro ostatní platformy nabízí plnou integraci s Jabber sítí, včetně Google Talk, LiveJournal a VKontakte.

Martin Vyleťal

4. 10. 2011 18:36
| 3

ICQ 7.6 integruje Google+ a GoogleTalk

Nová verze Instant messaging klienta ICQ, která byla dnes uvolněna pod označením ICQ 7.6, umožňuje přidání kontaktů ze služeb Google+ a GTalk a chatovat s nimi prostřednictvím ICQ. Už loni s uvolněním verze 7.0 začalo ICQ spolupracovat s komunitními servery jako je Facebook, Twitter, YouTube, Flickr apod. Verze 7.1 pak přinesla integraci se službou Facebook Chat.

Martin Vyleťal

17. 8. 2011 13:01
| 6

ICQ nyní oficiálně podporuje i Linux

Oficiální klient pro komunikační síť ICQ se dočkal verze pro Linux. Betaverze ICQ pro Linux podporuje instant-messaging v rámci sítí ICQ a Facebook Chat, sledování dění v sociálních sítích a posílání stavových zpráv (Facebook, Twitter) a snadné sdílení videí z YouTube. ICQ pro Linux využívá technologii Adobe AIR a potřebuje Flash 10 nebo vyšší.

Jiří Macich ml.

26. 5. 2011 7:05
| 3

ICQ 7.5 vylepšuje audio&video chat

Ruská Mail.ru Group vydala novou verzi oficiálního klienta komunikační sítě ICQ. Aktuální ICQ 7.5 přináší vylepšený audio&video chat s podporou komunikace v režimu zobrazení přes celou obrazovku. ICQ 7.5 slibuje i lepší technickou kvalitu audio&video chatu díky kompenzaci nejrůznějších negativních vlivů.

Jiří Macich ml.

26. 4. 2011 8:28
| 1

Spasí alternativy ICQ?

ICQ byla svého času nejpopulárnější a nejpoužívanější síť pro Instant Messaging. Nyní, zřejmě dávno za horizontem svého úspěchu a poté, co procestovala půlku světa, chce umožnit vstup alternativním klientům. Zachrání se?

Vojtěch Bednář

18. 4. 2011 6:20

ICQ otevírá náruč alternativním klientům

Provozovatel komunikační služby ICQ, kterým je už nějaký pátek ruská Mail.ru Group, přichází s novou licenční smlouvou. Ta se staví čelem k různým neoficiálním alternativním klientům, kteří ICQ podporují. Tyto programy a služby byly ze strany AOL jen tiše tolerovány, ale nový provozovatel chce tvůrcům alternativních klientů otevřít náruč. Hodlá je legalizovat a otevřeně s nimi spolupracovat. Dosud prakticky nefungovaly vůbec žádné vazby.

Jiří Macich ml.

15. 4. 2011 17:47
| 4

Nové mobilní ICQ podporuje Google Talk

Nová verze oficiálního J2ME klienta instant-messagingové sítě ICQ nyní podporuje i komunikaci s uživateli, kteří používají konkurenční služby využívající Jabber. Konkrétně jde o Facebook Chat, Google Talk a Live Journal. Z mobilního ICQ tak lze komunikovat i v rámci těchto služeb. Dále došlo k očekávané užší spolupráci se službami ruského serveru Mail.ru.

Jiří Macich ml.

5. 4. 2011 15:42

České ICQ podporuje přehrávání hudby na přání

Oficiální klient ICQ v české verzi od Centrum Holdings se dočkal nové funkce. Ve spolupráci s mediálním domem Lagardère Active ČR do něj byla integrována možnost streamingu hudby na přání. Jedná se o expanzi služby YouRadio, kterou Centrum Holdings nabízí i na svém nedávno spuštěném webu Radiocafe.cz. Uživatelé ICQ si mohou v databázi vyhledat svou oblíbenou hudbu (podle hudebního žánru či konkrétního interpreta) a tu si pak online přehrát zdarma.

Jiří Macich ml.

1. 4. 2011 9:43

Instant messaging: Neprávem přehlížená hrozba

Uživatelé mezi aktuálními riziky, která na ně na webu číhají, často opomíjejí zmínit instant messaging. Existuje přitom hned několik zajímavých cest, jak jej úspěšně zneužít.

Pavel Čepský

1. 2. 2011 6:25
| 9

Je v provozu nová mobilní webová verze ICQ

Byla spuštěná nová mobilní webová verze ICQ, která je dostupná na adrese http://m.icq.com. Po jejím zadání do webového prohlížeče mobilního telefonu mohou uživatelé sítě ICQ využívat služeb textové komunikace, aniž by si do svého mobilu museli instalovat tradičního klienta. K tématu: J2ME klient ICQ také podporuje Facebook Chat, Web-ICQ s podporou komunitních serverů

Jiří Macich ml.

29. 11. 2010 7:24
| 1

Web-ICQ s podporou komunitních serverů

Online verze komunikačního klienta ICQ má novou podobu i nové jméno. Z ICQ2Go je nyní Web-ICQ, ovšem o realizaci se pořád stará technologie Flash. Z hlediska funkcí se Web-ICQ nyní přibližuje sedmé generaci desktopového klienta. Vedle komunikace v rámci sítě ICQ totiž podporuje i instant-messagingovou službu Facebook Chat.

Jiří Macich ml.

24. 11. 2010 10:16
| 2

J2ME klient ICQ také podporuje Facebook Chat

Objevila se nová verze oficiálního J2ME klienta pro komunikační síť ICQ. Stejně jako již dříve vydané verze pro chytré mobily také nový J2ME klient podporuje komunikaci přes Facebook Chat a přímou spolupráci s online sociálními sítěmi. Lze tak například jednoduše posílat stavové zprávy na Facebook či Twitter. Slíbena je také úspora přenášených dat při komunikaci a to až o padesát procent.

Jiří Macich ml.

11. 11. 2010 7:09

Miranda IM 0.9.4 zlepšuje podporu pro ICQ a Jabber

K dispozici je Miranda IM 0.9.4. Řada oprav se týká podpory u nás velmi populárního ICQ. Například byl vyřešen problém s pády programu při použití SSL šifrování, stavovými zprávami a také s transferem souborů. Nejnovější ostrá verze známého open source programu dále odstraňuje problém s uzavíráním komunikačního okna a také problém se signalizací, že uživatel na druhé straně právě píše zprávu.

Jiří Macich ml.

30. 9. 2010 6:40

Miranda IM 0.9.3 mj. posiluje stabilitu

K dispozici je Miranda IM 0.9.3. Seznam změn v nejnovější ostré verzi populárního alternativního instant-messengera je dlouhý, ovšem omezuje se jen na opravy. Odstraněny byly například problémy s pádem programu při přenosu souborů přes AIM, odpojováním od ICQ a odpojováním a pády programu při využívání sítě Windows Live Messenger. Posílení stability by měli pocítit i uživatelé Jabberu. Kompletní seznam změn je k dispozici na webu programu, nejnovější verzi pak můžete stahovat ze Slunečnice.cz.

Jiří Macich ml.

13. 9. 2010 15:03
| 1

Mobilní ICQ nyní i pro Android, podporuje také Facebook Chat

Oficiální mobilní klient instant-messagingové sítě ICQ je nově dostupný i pro mobily a zařízení se systémem Android. Podporován je konkrétně Android ve verzi 1.5 a vyšší. Kromě komunikace v rámci sítě ICQ je možné využívat i Facebook Chat a sledovat dění na komunitních serverech jako je Facebook či Twitter. Zájemci mohou stahovat zdarma přes Android Market. Mobilní ICQ je již z dřívějška k dispozici také pro iPhone, komunikátory BlackBerry, zařízení se systém Windows Mobile a rovněž v podobě…

Jiří Macich ml.

11. 8. 2010 13:56

Pidgin 2.7.2 odstraňuje problémy s ICQ

Komunikační klient Pidgin vyšel v nové verzi označené jako 2.7.2. Tato aktualizace bude zajímat především uživatelé používající u nás stále velmi oblíbenou komunikační síť ICQ. Nový Pidgin 2.7.2 totiž přináší přepracované odesílání zpráv využívajících HTML formátování textu tak, aby se tyto zprávy korektně zobrazily v oficiálním programu ICQ. Dále byly vyřešeny tři problémy se stabilitou. Dva se týkají právě ICQ, jeden pak konkurenční sítě Windows Live Messenger (dříve MSN Messenger).

Jiří Macich ml.

27. 7. 2010 10:19
| 4

Nová verze ICQ Zones v češtině a s projekty Centrum Holdings

Společnosti ICQ a Centrum Holdings představily inovovanou verzi ICQ Zones pro uživatele z České republiky. Zobrazovat se má všem tuzemským uživatelům oficiálního klienta ICQ. Česká mutace ICQ Zones přichází po úspěšném otestování podobné lokalizace v Německu a Izraeli, kde má instant-messagingová služba ICQ rovněž silné postavení. Česká verze ICQ Zones je dle očekávání propojená s online projekty Centrum Holdings.

Jiří Macich ml.

21. 7. 2010 8:22

Flock 2.6.1 a Miranda IM 0.8.27 opravuji několik chyb

Alternativní prohlížeč Flock se dočkal nové verze 2.6.1, která zapracovává opravy z prohlížeče Mozilla Firefox 3.0.19, z něhož vychází. Ten vyšel už letos v březnu a kromě posílení stability přinesl půl tuctu bezpečnostních oprav: pět kritických a jednu důležitou. Flock 2.6.1 také řeší problém s přihlášením ke službě Delicious.com pro sdílení odkazů. Nové funkce nečekejte, vývojáři pracují na verzi 3.0, která je už založená na projektu Chromium.

Jiří Macich ml.

2. 7. 2010 12:23

Nové verze: Opera 10.54 a Miranda IM 0.8.26

Byla uvolněna nová Opera 10.54 pro MS Windows a Mac OS X. Uživatelé předchozích verzí by neměli s aktualizací zbytečně otálet, protože Opera 10.54 přichází s řešením pěti problémů bezpečnostního charakteru, z nichž je jeden hodnocen jako extrémně nebezpečný. Není tedy divu, že Opera Software doporučuje promptní aktualizaci. Verzi pro MS Windows si můžete stáhnout i ze Slunečnice.cz. Verze pro Mac OS X pak zahrnuje sérii různých dalších oprav. Vyřešen byl například problém se scrollováním přes…

Jiří Macich ml.

22. 6. 2010 6:58