Hlavní navigace

Na ICQ 8 v české mutaci zatím uživatelé čekají marně, datum vydání není známo

Jiří Macich ml.

ICQ 8 loni v říjnu přineslo možnost levného volání na běžná telefonní čísla, ovšem jeho česká mutace, která se měla objevit letos v únoru, stále nebyla uvolněna.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Oficiální vydání česká varianty programu komunikačního programu ICQ 8, které jako hlavní novinky přináší možnost levně volat na klasická telefonní čísla a podporu videohovorů ve vysokém rozlišení, nabírá zpoždění. Televizní skupina Nova, která je oficiálním partnerem služby ICQ pro český trh, dříve avizovala vydání české varianty nového ICQ 8 během února 2013. 

BRAND Vasky

Blíže se konec března a česká verze webu u nás tradiční služby nadále nabízí jen „nové ICQ 7M“. ICQ 8 přitom spatřilo světlo světa již v říjnu loňského roku. „Spuštění služby ICQ není globální, každá země si svoji verzi lokalizuje a následně i spouští odděleně,“ uvedla pro Lupu již v půlce letošního ledna Marie Fianová, tisková mluvčí skupiny Nova. Zároveň dodala, že česká varianta ICQ 8 přijde během února 2013.

Nepřišla. Žádný nový termín oficiálního uvedení ICQ 8 na český trh Nova nesdělila. Stejně tak důvod zdržení. Uživatelé zatím ICQ 8 mohou stáhnout přes přímý odkaz. Získají tak verzi s alespoň anglickou lokalizací. Česká republika je poslední zemí, kde má ICQ velkou tradici, která se ještě své mutace ambiciózní osmé generace oficiálního klienta služby nedočkala.