Hlavní navigace

České ICQ 8 s podporou telefonování vyjde v únoru 2013

15. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká verze ICQ 8 s podporou levného volání na běžná telefonní čísla vyjde v únoru. O českou verzi se opět postará televizní skupina Nova.

Česká verze ICQ 8, které portál Mail.ru vydal již loni v listopadu, by se měla objevit během února. Pro Lupu to uvedla Marie Fianová, tisková mluvčí televizní skupiny Nova, která je nynějším českým partnerem ICQ. Velkou novinkou v ICQ 8 je podpora volání na klasická telefonní čísla. Tato služba bude českým uživatelům dostupná i v české verzi, kde zůstane zachováno i bezplatné posílání SMS do českých mobilních sítí.

Mail.ru se ICQ snaží přiblížit konkurenčnímu programu Skype, který úspěšně odolává odlivu uživatelů na sociální sítě. Portál Mail.ru se k sociálním sítím postavil po svém a z ICQ 8 mizí možnost sledování dění na sociálních sítích Twitter či Facebook. ICQ chce prorazit jako samostatná sociální síť. Nadále však podporuje Facebook Chat a Google Talk. Více si o nové verzi ICQ v češtině budete moci přečíst v připravovaném článku.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).