Hlavní navigace

ICQ nyní oficiálně podporuje i Linux

Jiří Macich ml.

Oficiální klient pro komunikační síť ICQ se dočkal verze pro Linux. Betaverze ICQ pro Linux podporuje instant-messaging v rámci sítí ICQ a Facebook Chat, sledování dění v sociálních sítích a posílání stavových zpráv (Facebook, Twitter) a snadné sdílení videí z YouTube. ICQ pro Linux využívá technologii Adobe AIR a potřebuje Flash 10 nebo vyšší.

Oficiální klient pro komunikační síť ICQ se dočkal verze pro Linux. Betaverze ICQ pro Linux podporuje instant-messaging v rámci sítí ICQ a Facebook Chat, sledování dění v sociálních sítích a posílání stavových zpráv (Facebook, Twitter) a snadné sdílení videí z YouTube. ICQ pro Linux využívá technologii Adobe AIR a potřebuje Flash 10 nebo vyšší.

Vedle betaverze ICQ pro Linux se objevila také ostrá verze ICQ pro Mac OS X. Nabídka funkcí je totožná a také je využita technologie Adobe AIR. ICQ pro Mac OS X podporuje systém ve verzi 10.4.9 nebo vyšší. Nyní tak ICQ po široké paletě mobilních klientů nabízí oficiální klientské aplikace i pro tři hlavní platformy osobních počítačů.

Zdroj: Root.cz

Našli jste v článku chybu?
9. 6. 2011 23:11
normalni_uzivatel (neregistrovaný)

ja mel na icq mnoho kontaktu. zacalo me cca pred rokem vic a vic rozcilovat z vselijakych duvodu - predevsim kvuli jejich licenci. tak jsem ho proste zrusil a presel na jabber. vubec mi nechybi a myslim, ze predevsim kvuli sve licenci nemaji sanci drzet krok s konkurenci. vse je jen otazka casu.

26. 5. 2011 11:43
sx (neregistrovaný)

a s kym pak mluvi linuxaci pres jabber s dalsima uhrovytymi linuxakama? jsou to taky chlapi a chteji mluvit s protejsky, a nebo taky to muze byt pro ty slecny, ktery jejich partneri nainstalovali linux a bez icq se neobejdou ci presnejic neobesli, ted uz castecne pro jednoduchy pokec to nahrazuje fb.