Hlavní navigace

Google App Engine oficiálně podporuje Javu

9. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google App Engine nově oficiálně podporuje hostování aplikací napsaných v jazyce Java. Doposud služba Google App Engine podporovala pouze Python. Dodejme že výhradní podpora jazyka Python byla jedním z kritizovaných míst projektu Google App Engine a vývojáři se od začátku dožadovali podpory dalších jazyků včetně Javy. Na podpoře Javy by teoreticky mohli vydělat i další vývojáři, protože v prostředí Javy běží i řada další jazyků (např. jRuby – implementace jazyka Ruby v Javě), komentuje krok…

Google App Engine nově oficiálně podporuje hostování aplikací napsaných v jazyce Java. Doposud služba Google App Engine podporovala pouze Python. Dodejme že výhradní podpora jazyka Python byla jedním z kritizovaných míst projektu Google App Engine a vývojáři se od začátku dožadovali podpory dalších jazyků včetně Javy. Na podpoře Javy by teoreticky mohli vydělat i další vývojáři, protože v prostředí Javy běží i řada další jazyků (např. jRuby – implementace jazyka Ruby v Javě), komentuje krok Googlu Martin Hassman, vedoucí projektu Zdroják.

Nyní se pracuje na přímé podpoře IDE pro Javu. Zatím existuje plug-in pro Eclipse. O detailech podpory Javy pojednává dokument App Engine Java Overview z Google Code (pochopitelně je v angličtině). Názornou ukázkou může být také video Early Look at Java Language Support. Služba Google App Engine byla poprvé představena takřka přesně před rokem. Nabízí i v bezplatném režimu zázemí Googlu pro webové aplikace třetích stran.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.