Hlavní navigace

Google Babel bude … Google Hangouts

12. 5. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Google Babel, nový systém sjednocené komunikace, by se měl proměnit v Google Hangouts. Napovídají tomu, teoreticky, uniklé screenshoty.

Snaha Google o systém sjednocené komunikace, který by umožnil chat, audio i video komunikaci napříč platformami, má delší historii. Od Google Talk přes současné řešení v podobě Google Hangouts po Google Babel. Poněkud mýtický produkt, který by měl spojit vše do jednoho nového systému, postaveného stále na XMPP a pracujícího nejenom na počítačích a Androidu, ale konečně plně i na zařízeních s iOSem (prostřednictvím HTML 5).

Na blížícím se Google I/O by podle zahraničních médií měl Google tuto novou platformu oznámit. Předpokládá se, že zůstane u využití názvu Google Hangouts (v počeštěné podobě používáno aktuálně jako Hangouty), což v zásadě je video/audio/chat, který se objevil jakou součást Google+. TechRadar dokonce získal screenshoty, které ale mohou být skutečné, stejně tak jako kompletně vyrobené. A novější screnshoty na TechRadar už ukazují zánik označení Babel.

Sjednocení pod jeden název by samozřejmě prospělo, ale nejvíce by prospělo, kdyby Google konečně sjednotil způsoby i vizuální provedení tohoto způsobu komunikace. Aktuální provedení založené na nejasném prolínání Google Talk a Hangouts je matoucí (a to nemluvě o Messengeru), stejně tak jako je matoucí provedeni – provedení v Gmailu či Google+ se liší od provedení v Androidu.

Aktuální podoba se navíc příliš snadno dostane do zcela zmateného stavu, Google Talk komunikace se hodiny po ukončení objeví jako nová na Androidu. Málokdy je možné z jednoho zařízení přejít plynule na jiné – nedochází k synchronizaci, nefungují ani správně notifikace napříč různými platformami, kde jste aktuálně přihlášení. Jakkoliv v Google+ a na Androidu můžete využívat video chat (a nutno dodat, že je to jedna z nejlepších funkčností Hangouts), na jiných platformách je to problém.

MKT nástroje 2 tip

Chybí samozřejmě i obvyklé další možnosti, jako je například posílání obrázků či souborů. Schází i kompletní podpora Google Voice, která je prozatím pouze součástí Google Talk. Ve hře jsou samozřejmě i další možnosti, například něco, co by bylo schopné více konkurovat iMessage (a ukousnout další kus koláče posílání klasických SMS).

Zdroj: Confirmed: Babel will launch as Google Hangouts

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.