Hlavní navigace

Google bude mít nové menu, můžete si ho zkusit sami

Daniel Dočekal

Google nahradí horní černou lištu vyvolatelným menu, změní se i umístění, z levé strany jde vše vpravo.

Inspirace tabletem a tamním způsobem užívání stojí nejspíš za nejnovější změnou na webech Google. Černá lišta, kterou Google po mnoha měsících experimentování zavedl po uvedení Google+, končí. Objevuje se jeden symbol pro vyvolání menu a pouze několik dalších odkazů okolo.

Ve vyhledávání ještě trochu původní dojem horní „lišty“ zůstává,  byť zmizelo oddělení (dané hlavně černým pozadím). Na dalších službách Google se ale do horní části stěhuje vyhledávací políčko a nelze neuznat, že to celé docela dává smysl, byť je to radikální proměna oproti původnímu systému – černé horní menu obsahovalo snadno dostupnou většinu služeb, teď je nutné „otevřít menu“ a tam si vybrat pomocí ikon.

Content 2017 - tip Footshop

Pokud si chcete sami vyzkoušet, otevřete si konzoli a použijte následující kód:

document.cookie="PREF=ID=e66a207a51ceefd8:U=936bafc98b2a9121:FF=0:LD=en:NR=10:CR=2:TM=1378808351:LM=1379592992:SG=1:S=OXyq0fqClYB66VuV;path=/;domain=google.cz";window.location.reload();

Pokud nepoužíváte google.cz, musíte provést nahradu v domain=

Našli jste v článku chybu?
21. 9. 2013 17:57
Ach jo (neregistrovaný)

Tohle má být jako nějaké zlepšení, kdy místo 1x click to musím udělat 2x? Klasický výplod nějakého autisty v Google ;-)

22. 9. 2013 10:19
Roman (neregistrovaný)

Mně vyhovovala víc černá lišta, funkčností i vzhledem, jediné, co mi na ní vadilo, bylo to, že nebylo možné ani po přihlášení změnit pořadí odkazů. Protože ze začátku byly i služby, které nevyužívám, nebo je využívám málo, a některé služby, které bych naopak ocenil hned na počátku, byly až pod odkazem „další“, případně „ještě další“. Tady je to podobné, zbytečné klikání navíc. Přijde mi to, že poslední dobou každý jejich „update“ je krokem k horšímu, ale to může být jenom můj osobní názor.