Hlavní navigace

Google bude varovat uživatele Gmailu, které se "někdo" pokouší hacknout

Daniel Dočekal

Nové varování v Gmailu může uživatel upozornit na podezřelou aktivitu,  která může být způsobena malware, phishingem, ale také snahou některé tajné/bezpečnostní služby, získat přístup k mailům uživatele. Google doslova podobné aktivity označuje jako „podezřelé, státem sponzorované“ útoky. Jakým způsobem podobné útoky Google detekuje není známo. Uživatelům ale nabídne zvýšení úrovně zabezpečení jejich účtu.

Doba čtení: 1 minuta

Nové varování v Gmailu může uživatel upozornit na podezřelou aktivitu,  která může být způsobena malware, phishingem, ale také snahou některé tajné/bezpečnostní služby, získat přístup k mailům uživatele. Google doslova podobné aktivity označuje jako „podezřelé, státem sponzorované“ útoky. Jakým způsobem podobné útoky Google detekuje není známo. Uživatelům ale nabídne zvýšení úrovně zabezpečení jejich účtu.

Případné varování (jak vypadá můžete vidět na obrázku) může znamenat, že účet byl již kompromitován, ale tak pouze to, že se někdo snaží získat přístup k účtu. Google takovýmto uživatelům doporučuje použít složitější heslo, začít využívat podporovanou možnost dodatečného ověření při přihlášení, aktualizovat prohlížeč, operační systém a další software.

Zdroj: Security warnings for suspected state-sponsored attacks

Našli jste v článku chybu?