Hlavní navigace

Google by rád na YouTube vysílal zápasy NHL či NBA

25. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Videa ze sportovních utkání patří k té oblíbenější části obsahu videoportálu YouTube. Google si to zřejmě uvědomuje a rád by zájmu o sport využil k přilákání nových diváků. Zvažuje totiž zajišťovat na YouTube přímé přenosy ze sportovních klání. Google si sportovní přenosy na YouTube vyzkoušel už s vysíláním indické kriketové Premier League. Zacíleno má ale na soutěže a sporty globálně zvučnějšího jména.

Videa ze sportovních utkání patří k té oblíbenější části obsahu videoportálu YouTube. Google si to zřejmě uvědomuje a rád by zájmu o sport využil k přilákání nových diváků. Zvažuje totiž zajišťovat na YouTube přímé přenosy ze sportovních klání. Google si sportovní přenosy na YouTube vyzkoušel už s vysíláním indické kriketové Premier League. Zacíleno má ale na soutěže a sporty globálně zvučnějšího jména.

Google se prý zajímá o možnost nabídnout přenosy z kanadsko-americké NHL, nejslavnější hokejové ligy světa. Dále by měl zájem o NBA, což je pro změnu nejslavnější basketbalová liga. Stranou by neměly zůstat ani evropské fotbalové soutěže. První z vlny nových přímých přenosů by rád Google nabídl ve druhé polovině tohoto roku.

MMF24

Přenosy by měly zdržet návštěvníky – diváky na YouTube delší dobu a vytvořit tak lepší pozici serveru před inzerenty. Google chce dlouhodobě z YouTube udělat univerzálnější zábavní server, kde by třeba sportovním přenosům měly sekundovat filmy a seriály, ale zatím se mu nedaří získávání příliš kvalitního obsahu, který by skutečně táhl.

Zdroj: Bloomberg

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).