Hlavní navigace

Google cenzurou bojuje s počítačovým pirátstvím

Jiří Macich ml.

Google vyrazil do boje s počítačovým pirátstvím a začal filtrovat návrhy vyhledávání našeptávače. Filtrace vykazuje obzvláštní citlivost na termíny jako je torrent, bittorrent, rapidshare nebo megaupload, což jsou oblíbené technologie resp. služby zneužívané k šíření nelegálně pořízených kopií například filmů či hudby.

Google vyrazil do boje s počítačovým pirátstvím a začal filtrovat návrhy vyhledávání našeptávače. Filtrace vykazuje obzvláštní citlivost na termíny jako je torrent, bittorrent, rapidshare nebo megaupload, což jsou oblíbené technologie resp. služby zneužívané k šíření nelegálně pořízených kopií například filmů či hudby.

Google v minulosti čelil ostré kritice ze strany zábavního průmyslu, kterému se nelíbilo, že se přes známý vyhledávač dají dohledat nelegální kopie autorským zákonem chráněných děl. Teď zase Google naopak čelí kritice, že na základě přání jedné zájmové skupiny cenzuruje své služby.

Zdroj: Google Operating System

Našli jste v článku chybu?
31. 1. 2011 10:16
ladik (neregistrovaný)

Michale, říká ti něco nabídka / poptávka? Svobodný trh? Nikdo tě nenutí si ten předražený Titanic s Dicapriem kupovat, nenutí tě ani kupovat poslední album Lady Gaga. Ty si ho koupit MŮŽEŠ. Nebo si ho můžeš ukradnout (ano u nás je to "legální", ale pro mě je to stále zlodějina). Jediné na čem se shodneme je poplatek za HDD atp. Jinak ale nechápu proč bych měl určovat cenu, za kterou budeš prodávat sou práci. Nebo co myslíš tím gaunerstvím? Proč myšlenku/nápad autorsky nechránit? Aby mohl každý v…

31. 1. 2011 10:43
Pieter (neregistrovaný)

Jestli tomu rozumím, tak jde jen o "cenzuru" našeptávače. Hledat bude samozřejmě dál. Tak proč se rozčilovat?