Google zveřejnil českou verzi Zeitgeist 2008, což lze z němčiny přeložit jako ducha doby. Víceméně jde o seznam nejvyhledávanějších hesel (ať už všeobecně či tématicky) a také hesel s největším nárůstem hledání v tomto roce. V první desítka letos nejvyhledávanějších slov vypadá takto: MP3 hry YouTube mapy práce Praha Brno video tv program

Google zveřejnil českou verzi Zeitgeist 2008, což lze z němčiny přeložit jako ducha doby. Víceméně jde o seznam nejvyhledávanějších hesel (ať už všeobecně či tématicky) a také hesel s největším nárůstem hledání v tomto roce. V první desítka letos nejvyhledávanějších slov vypadá takto:

7. Brno
  8. video
  9. tv
  10. program

Top ten celebrit opanovala zpěvačka Ewa Farna. Na druhém místě skončil Jarek Nohavica s Danielem Landou na třetím místě za zády. Bramborová medaile zbyla na kapelu Chinaski. Hned za ní skončila skupina Tři sestry. Šestá příčka patří kuchařskému tandemu Kluci v akci. Sedmé místo obsadila seriálová postava (resp. seriál) Ošklivka Katka. Na osmém místě skončil moderátor Leoš Mareš. Devátou příčku obsadila herečka Kateřina Janečková. Elitní desítku uzavírá zpěvák Marek Ztracený.

KL24

Sportům vévodí fotbal následovaný hokejem. Stoupající popularitu golfu potvrzuje jeho třetí místo mezi nejvyhledávanějšími sporty. Euro 2008 (mistrovství Evropy ve fotbale) skončilo čtvrté. Google zveřejnil také žebříček nejvyhledávanějších kauz. Toto je první pětka: kauza Berka, kauza Mareš, kauza Čunek, kauza Morava a kauza Nohavica.

Největším skokanem mezi vyhledávanými hesly za rok 2008 je filmy online. Druhé místo obsadil iPhone následovaný třetím Facebookem. Manga/anime Naruto je čtvrté. Aukční síň Aukro obsadila páté místo. Hned za ní je YouTube. Sedmé místo patří seriálu Ošklivka Katka. Na osmém místě skončily bary a restaurace. Na předposledním místě je opencard a elitní desítku uzavírá soutěž Xfaktor. (Tisková zpráva)