Hlavní navigace

Google chce časem Gears nahradit HTML 5

Zdá se, že technologie Google Gears pozvolna nabírá kurz do propadliště dějin. Za pomoci plug-inu v prohlížeči umožňuje běh webových aplikací bez momentálního přístupu na Internet. Nyní ale Google vyhlásil do světa, že svou pozornost v tomto ohledu více zaměřuje na možnosti HTML 5, které rovněž počítá s podporou offline běhu webových aplikací. Není tajemstvím, že v HTML 5 vidí Google budoucnost. Ostatně už testuje YouTube bez závislosti na technologii Flash od Adobe díky nové značce video právě…
Jiří Macich ml. 23. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdá se, že technologie Google Gears pozvolna nabírá kurz do propadliště dějin. Za pomoci plug-inu v prohlížeči umožňuje běh webových aplikací bez momentálního přístupu na Internet. Nyní ale Google vyhlásil do světa, že svou pozornost v tomto ohledu více zaměřuje na možnosti HTML 5, které rovněž počítá s podporou offline běhu webových aplikací. Není tajemstvím, že v HTML 5 vidí Google budoucnost. Ostatně už testuje YouTube bez závislosti na technologii Flash od Adobe díky nové značce video právě z HTML 5.

Technologie Google Gears si našla využití hlavně u služeb amerického internetového kolosu. Využívá ji třeba e-mailová služba Gmail nebo webová RSS čtečka Google Reader. Podpora bude trvat minimálně do doby, dokud nebude přechod na HTML 5 pro uživatele a vývojáře snadný. Plug-in Google Gears má být nadále udržován pro prohlížeče Internet Explorer a Mozilla Firefox. Aktuálně nepodporuje nový Firefox 3.6, ale to se prý brzy změní. (Gears API Blog)