Hlavní navigace

Google chce prosadit nový standard pro komunikaci v reálném čase

24. 6. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google má velké plány s open source projektem WebRTC. Cílem projektu je umožnit webovým vývojářům navrhovat komunikační nástroje s podporou přenosu hlasu a videa, které nebudou vyžadovat instalaci žádného speciálního doplňku do webového prohlížeče. Webovým vývojářům by pak měl stačit jen JavaScript v kombinaci s HTML 5.

Google má velké plány s open source projektem WebRTC. Cílem projektu je umožnit webovým vývojářům navrhovat komunikační nástroje s podporou přenosu hlasu a videa, které nebudou vyžadovat instalaci žádného speciálního doplňku do webového prohlížeče. Webovým vývojářům by pak měl stačit jen JavaScript v kombinaci s HTML 5.

Projekt WebRTC má kořeny už v loňském roce, kdy Google koupil společnost Global IP Solutions (GIPS). Google doufá, že se mu podaří takto iniciovat nový technologický standard pro komunikaci v reálném čase. Bez zajímavosti není, že WebRTC podporují i Mozilla Corporation a Opera Software, takže o širokou podporu ve webových prohlížečích by teoreticky nouze být neměla.

Zdroj: TechSpot News

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.