Hlavní navigace

Google Checkout končí, náhrada je Google Wallet

17. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Online peněženka Google Checkout, která dlouhou dobu byla základem online placení na Google, končí. Checkout nahradí nový (a již existující) Google Wallet. Checkout Google spustil v červnu 2006 a byl reakcí na PayPal a v té době to eBay (tehdy vlastnící PayPal) bral velmi vážně – od zákazu používání plateb přes Google Checkout na ebay.com až po stažení veškeré inzerce z AdWords. Google Wallet už si roztržku s eBay užil také, na počátku roku ebay zažaloval Google – problémem jsou dva původní…

Online peněženka Google Checkout, která dlouhou dobu byla základem online placení na Google, končí. Checkout nahradí nový (a již existující) Google Wallet. Checkout Google spustil v červnu 2006 a byl reakcí na PayPal a v té době to eBay (tehdy vlastnící PayPal) bral velmi vážně – od zákazu používání plateb přes Google Checkout na ebay.com až po stažení veškeré inzerce z AdWords. Google Wallet už si roztržku s eBay užil také, na počátku roku ebay zažaloval Google – problémem jsou dva původní šéfové PayPalu, kteří pomohli spustit právě Wallet.

Google Checkout trvalo velmi dlouho, než se stal dostupným pro ČR a nejspíš se s ním stejně setkali hlavně uživatelé Androidu, protože to byl právě Checkout, co sloužilo jako platební nástroj pro Android Market.

MMF tip early

Konec Google Checkout znamená, že uživatelé mající Checkout se přihlásí do Google Wallet a najdou tam převedený účet – včetně informací o uskutečněných transakcích – správa účtu poté bude probíhat přes wallet.google­.com/manage. Google Wallet umožňuje podstatně víc věcí (placení mobilními telefony, NFC placení), ne všechny jsou ale dostupné ve všech zemích.

Zdroj: Google Checkout Transitioning to Google Wallet

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).