Hlavní navigace

Google Chrome 5 má integrovaný Flash Player 10.1

28. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Chrome 5 již obsahuje integrovaný Flash Player 10.1. Pravidelní čtenáři jistě vědí, že integrace tohoto plug-inu figurovala na seznamu hlavních novinek pro pátou generaci prohlížeče Googlu, ale bezprostředně po uvolnění ostré verze nebyl Flash Player ještě integrován. Čekalo se na jeho verzi 10.1, která vyšla teprve tento měsíc. Od buildu 5.0.375.86, který opravuje i několik bezpečnostních chyb, však nyní Google Chrome má již nativně integrovaný Flash Player. Integrace neznamená, že by…

Google Chrome 5 již obsahuje integrovaný Flash Player 10.1. Pravidelní čtenáři jistě vědí, že integrace tohoto plug-inu figurovala na seznamu hlavních novinek pro pátou generaci prohlížeče Googlu, ale bezprostředně po uvolnění ostré verze nebyl Flash Player ještě integrován. Čekalo se na jeho verzi 10.1, která vyšla teprve tento měsíc. Od buildu 5.0.375.86, který opravuje i několik bezpečnostních chyb, však nyní Google Chrome má již nativně integrovaný Flash Player. Integrace neznamená, že by se podpory pro Flash nešlo zase zbavit. Stačí si otevřít stránku about:plugins, kde lze zakázat i jednotlivé plug-iny (základní nastavení počítá jen s vypnutím/zapnutím všech plug-inů naráz).

Proč vlastně Google integruje Flash Player? Zlí jazykové říkají, že kvůli zobrazování bannerové reklamy z jeho reklamní sítě, ale Google oficiálně argumentuje pohodlím a bezpečností. Utilita Google Update se totiž postará o automatickou aktualizaci nejen samotného prohlížeče, ale zároveň také právě plug-inu Flash Player. Ten trpí poměrně častým výskytem bezpečnostních chyb a protože mnozí uživatelé na nutnost jeho pravidelné aktualizace zapomínají (nebo o ní vůbec nevědí), tak se nezáplatovaný Flash Player stává dokořán otevřenou branou pro malwarovou infekci číhající na webových stránkách. (Google Chrome Releases)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.