Hlavní navigace

Google Chrome 5 skrývá část URL, nezobrazuje http://

Jiří Macich ml.

Testovací verze Google Chrome pro vývojáře zavádí jednu zajímavou novinku: pokud se k prohlíženému obsahu přistupuje přes běžný protokol HTTP, tak zobrazená URL v adresním řádku je zkrácena. Místo http://www.lupa.cz tedy rané testovací buildy Google Chrome 5.0 zobrazují pouze www.lupa.cz. Podobně se chovají některé mobilní prohlížeče v čele se Safari, ovšem v těchto případech jde o řešení kritického nedostatku místa na titěrném displeji mobilních zařízení.

Doba čtení: 1 minuta

Testovací verze Google Chrome pro vývojáře zavádí jednu zajímavou novinku: pokud se k prohlíženému obsahu přistupuje přes běžný protokol HTTP, tak zobrazená URL v adresním řádku je zkrácena. Místo http://www.lu­pa.cz tedy rané testovací buildy Google Chrome 5.0 zobrazují pouze www.lupa.cz. Podobně se chovají některé mobilní prohlížeče v čele se Safari, ovšem v těchto případech jde o řešení kritického nedostatku místa na titěrném displeji mobilních zařízení.

Google Chrome vizuálně zjednodušuje adresu. Při zkopírování URL ze řádku s adresou do systémové schránky je přenesena celá URL. Použitý protokol se v řádku s adresou nadále zobrazuje při použití FTP nebo HTTPS. Těžko říci, jestli místo zřejmě kýženého zjednodušení nepřichází pro koncové uživatele naopak zbytečný zmatek. Co myslíte? (OS News)

Našli jste v článku chybu?