Hlavní navigace

Google Chrome 5 skrývá část URL, nezobrazuje http://

20. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Testovací verze Google Chrome pro vývojáře zavádí jednu zajímavou novinku: pokud se k prohlíženému obsahu přistupuje přes běžný protokol HTTP, tak zobrazená URL v adresním řádku je zkrácena. Místo http://www.lupa.cz tedy rané testovací buildy Google Chrome 5.0 zobrazují pouze www.lupa.cz. Podobně se chovají některé mobilní prohlížeče v čele se Safari, ovšem v těchto případech jde o řešení kritického nedostatku místa na titěrném displeji mobilních zařízení.

Testovací verze Google Chrome pro vývojáře zavádí jednu zajímavou novinku: pokud se k prohlíženému obsahu přistupuje přes běžný protokol HTTP, tak zobrazená URL v adresním řádku je zkrácena. Místo http://www.lu­pa.cz tedy rané testovací buildy Google Chrome 5.0 zobrazují pouze www.lupa.cz. Podobně se chovají některé mobilní prohlížeče v čele se Safari, ovšem v těchto případech jde o řešení kritického nedostatku místa na titěrném displeji mobilních zařízení.

Google Chrome vizuálně zjednodušuje adresu. Při zkopírování URL ze řádku s adresou do systémové schránky je přenesena celá URL. Použitý protokol se v řádku s adresou nadále zobrazuje při použití FTP nebo HTTPS. Těžko říci, jestli místo zřejmě kýženého zjednodušení nepřichází pro koncové uživatele naopak zbytečný zmatek. Co myslíte? (OS News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.