Hlavní navigace

Google Chrome 6 si poradí s PDF dokumenty

Jiří Macich ml.

Jednou z novinek, které nabídne připravovaný Google Chrome 6, bude integrovaný plug-in pro prohlížení PDF dokumentů přímo v prohlížeči. Uživatelé si tak pro zobrazení PDF dokumentů, na které narazí na webu, nebudou muset instalovat specializovaný PDF prohlížeč jako je Adobe Reader či Foxit Reader. Vývojáři slibují, že vykreslení PDF dokumentů bude rychlé jako zobrazení webové stránky. Dosavadní plug-iny pro prohlížeče, které jsou šířené se zmíněnými PDF prohlížeči, velmi často způsobují…

Jednou z novinek, které nabídne připravovaný Google Chrome 6, bude integrovaný plug-in pro prohlížení PDF dokumentů přímo v prohlížeči. Uživatelé si tak pro zobrazení PDF dokumentů, na které narazí na webu, nebudou muset instalovat specializovaný PDF prohlížeč jako je Adobe Reader či Foxit Reader. Vývojáři slibují, že vykreslení PDF dokumentů bude rychlé jako zobrazení webové stránky. Dosavadní plug-iny pro prohlížeče, které jsou šířené se zmíněnými PDF prohlížeči, velmi často způsobují prohlížečům výkonnostní problémy a nezřídka i nestabilitu.

To prý v Google Chrome 6 bude odbouráno a navíc bude při prohlížení PDF použit sandbox kvůli zajištění bezpečnosti. Pro někoho může být překvapení, že se Google nespolehl na vykreslení PDF dokumentů prostřednictvím Google Docs. Cílem však zřejmě je nabídnout uživatelům více funkcí, než kolik jich v současnosti nabízí prohlížeč PDF dokumentů při Google Docs. Google Chrome 6 sice prozatím nenabídne stoprocentně ty samé funkce jako Adobe Reader, ale v plánu je náročnějším uživatelům nabídnout otevření dokumentu v externím prohlížeči. (Chromium Blog)

Našli jste v článku chybu?