Hlavní navigace

Google Chrome 9 s aktivní podporou pro WebGL?

21. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Chrome 9 Beta má ve výchozím nastavení po instalaci již aktivní podporu WebGL, tedy technologie pro práci s 3D grafikou přímo ve webovém prohlížeči bez potřeby externích plug-inů a jiných doplňků třetích stran. S podporou WebGL počítá také Mozilla Firefox 4.0. Dosud se o WebGL mluvilo a psalo hlavně v souvislosti s novou generací webových her, ale 3D grafika se může díky WebGL zabydlet i u různých dalších služeb. S WebGL může vznikat i nová generace webové reklamy nebo informační grafiky.

Google Chrome 9 Beta má ve výchozím nastavení po instalaci již aktivní podporu WebGL, tedy technologie pro práci s 3D grafikou přímo ve webovém prohlížeči bez potřeby externích plug-inů a jiných doplňků třetích stran. S podporou WebGL počítá také Mozilla Firefox 4.0.

Dosud se o WebGL mluvilo a psalo hlavně v souvislosti s novou generací webových her, ale 3D grafika se může díky WebGL zabydlet i u různých dalších služeb. S WebGL může vznikat i nová generace webové reklamy nebo informační grafiky.

Pokud používáte Google Chrome 9 Beta, můžete si vyzkoušet  celou sérii hrátek s WebGL, kterou Google připravil: http://www.chro­meexperiments­.com/webgl/. Zajímavě se jeví třeba Body Browser a efektně působí pak i WebGL Aquarium.

Zdroj: Chromium Blog

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.