Hlavní navigace

Google Chrome Frame aneb WebKit v hávu Internet Exploreru

23. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google představil projekt Google Chrome Frame, který určitě stojí minimálně za povšimnutí. Už řadu let se objevují různé nadstavby pro Internet Explorer, které nad jeho jádrem nabízejí nové uživatelské rozhraní. Největší boom prožívaly v době, kdy Microsoft vývoj svého prohlížeče de facto ukončil, přestože uživatelům chybělo třeba lepší zabezpečení nebo prohlížení stránek v panelech. Plug-in Google Chrome Frame jde ale opačným směrem. Do prostředí Internet Exploreru přináší jádro prohlížeče…

Google představil projekt Google Chrome Frame, který určitě stojí minimálně za povšimnutí. Už řadu let se objevují různé nadstavby pro Internet Explorer, které nad jeho jádrem nabízejí nové uživatelské rozhraní. Největší boom prožívaly v době, kdy Microsoft vývoj svého prohlížeče de facto ukončil, přestože uživatelům chybělo třeba lepší zabezpečení nebo prohlížení stránek v panelech. Plug-in Google Chrome Frame jde ale opačným směrem. Do prostředí Internet Exploreru přináší jádro prohlížeče Google Chrome, tedy WebKit.

WebKit plně nenahrazuje Trident, tradiční jádro Internet Exploreru. Je však použit v okamžiku, kdy načítaná webová stránka obsahuje v hlavičce kód <meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="chrome=1">. Webové stránky si tak mohou vyžádat renderování pomocí WebKitu, což má podle Googlu v budoucnu při eventuálním významnějším rozšíření Google Chrome Frame umožnit přístup k modernějším webovým technologiím, které třeba ještě Trident nepodporuje (v současnosti tedy třeba některé prvky z HTML 5). (met.blog.root­.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).