Hlavní navigace

Google Chrome OS překvapivě ještě letos?

O Google Chrome OS až doposud Google tvrdil, že bude dostupný až v příštím roce, některé zdroje hovoří dokonce až o druhé polovině příštího roku. Eric Schmidt, tedy výkonný ředitel Googlu, se však na výroční konferenci Allen & Co nechal slyšet, že Hewlett-Packard a Acer mohou s Chrome OS na svých netboocích přijít už letos. Oba zmínění výrobci počítačů patří mezi technologické firmy, které na vývoji systému pro běh čistě webových aplikací s Googlem spolupracují. Těžko říci jak by takové…
Jiří Macich ml. 15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O Google Chrome OS až doposud Google tvrdil, že bude dostupný až v příštím roce, některé zdroje hovoří dokonce až o druhé polovině příštího roku. Eric Schmidt, tedy výkonný ředitel Googlu, se však na výroční konferenci Allen & Co nechal slyšet, že Hewlett-Packard a Acer mohou s Chrome OS na svých netboocích přijít už letos. Oba zmínění výrobci počítačů patří mezi technologické firmy, které na vývoji systému pro běh čistě webových aplikací s Googlem spolupracují. Těžko říci jak by takové nasazení Chrome OS ještě do konce letošního roku mohlo vypadat.

Dá se například spekulovat, že Google chce co nejrychleji vstoupit na trh s netbooky spolu s Windows 7 (vyjdou 22. října). Eric Schmidt však nechce rivalitu Chrome OS a MS Windows nijak vyhrocovat. I podle některých analytiků lze zatím o obou systémech jen těžko hovořit jako o přímé konkurenci. Je dost možné, že Chrome OS bude zpočátku jen v dualbootu s některým z klasických systémů, které se zatím na netboocích objevují. V takovém případě by se teoreticky dala nasadit i některá z testovacích verzí. (eWeek)