Hlavní navigace

Google Chrome si v lednu upevnil pozici tržní trojky

2. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Chrome se dle statistik společnosti Net Applications začal zabydlovat v pozici tržní trojky. V lednu si svou bronzovou pozici upevnil, když jeho podíl činil 5,20 procenta. Padla tedy pětiprocentní hranice. Zastoupení prohlížeče internetového kolosu Google roste kontinuálně už několik měsíců. Po spíše vlažném startu se mu nakonec v závěru loňského roku podařilo obsadit roli toho třetího vzadu za vedoucím tandemem Internet Explorer a Mozilla Firefox. Na čtvrté místo odsunul Safari, jehož…

Google Chrome se dle statistik společnosti Net Applications začal zabydlovat v pozici tržní trojky. V lednu si svou bronzovou pozici upevnil, když jeho podíl činil 5,20 procenta. Padla tedy pětiprocentní hranice. Zastoupení prohlížeče internetového kolosu Google roste kontinuálně už několik měsíců. Po spíše vlažném startu se mu nakonec v závěru loňského roku podařilo obsadit roli toho třetího vzadu za vedoucím tandemem Internet Explorer a Mozilla Firefox. Na čtvrté místo odsunul Safari, jehož baštou nadále zůstávají počítače od společnosti Apple s Mac OS X.

V lednu podíl prohlížeče Google Chrome rostl i na úkor dlouhodobě vedoucí dvojice. Sousto, které si z tržního koláče ukusuje Internet Explorer, se už od července 2009 neustále zmenšuje. Podíl prohlížeče s modrým éčkem ve znaku v lednu dělal 62,18 procenta. Oproti prosinci tedy Internet Explorer ztratil další polovinu procentního bodu. I Mozilla Firefox zaznamenal pokles svého podílu, ovšem jen o dvě desetiny procentního bodu na lednových 24,41 procenta. Mírně si polepšilo Safari, jehož lednový podíl činí 4,51 procenta. První pětku uzavírá Opera s podílem 2,38 procenta.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).