Hlavní navigace

Google Chrome ztratil uživatele už druhý měsíc po sobě

Marek Janouš

Údaje pocházejí z měření NetMarketshare. Z rozšířených prohlížečů roste podíl jen Internet Exploreru, a nepatrně vzrostl i Opeře. Klesá Chrome, a pod pětinový podíl těsně poklesl i Firefox. IE9 se dostal nad dvacet procent, a Internet Explorer celkově má v těchto výsledcích 54,13 %. S Windows 8 vypustil Microsoft IE10, ale ještě potrvá, než bude tato verze dostupná také uživatelům Windows 7.

Údaje pocházejí z měření NetMarketshare. Z rozšířených prohlížečů roste podíl jen Internet Exploreru, a nepatrně vzrostl i Opeře. Klesá Chrome, a pod pětinový podíl těsně poklesl i Firefox.

IE9 se dostal nad dvacet procent, a Internet Explorer celkově má v těchto výsledcích 54,13 %. S Windows 8 vypustil Microsoft IE10, ale ještě potrvá, než bude tato verze dostupná také uživatelům Windows 7.

Chrome má nyní 18,55 %. V září ztratil 0,27 procentního bodu, a za říjen dokonce 0,31 procentního bodu. To už by se tvůrci „nejrychlejšího a nejsnazšího“, a také paměťově nejžravějšího prohlížeče asi měli zamyslit nad tím, zda nedělají něco špatně.

Zdroj: TNW

Našli jste v článku chybu?
1. 11. 2012 13:31
Rdm (neregistrovaný)

Takže mám jako zahodit starší ale zcela funkční a vyhovující počítač a koupit si nový, jen abych měl 8GB RAM?

Mimochodem běžné stroje se prodávají max. s 4GB.

Žádný další prohlížeč takové přepínání uživatelských profilů asi nemá, ale je otázka jestli je tohle "killer-feature" - máte nějaké statistiky, kolik % uživatelů tuhle funkci potřebuje? Já osobně ještě nikdy.

1. 11. 2012 12:30
Rdm (neregistrovaný)

Nebudeme si nic nalhávat, všechny prohlížeče jsou nenažrané, je otázka jak se při zaplnění RAM chovají a Chrome zůstává svižný na rozdíl od Firefoxu nebo i té Opery, když si sežere nad 500 MB.

V podstatě jediný důvod proč používám Chrome je, že má nejlepší vývojářské nástroje jinak se jeho "kouzlo" už dávno vytratilo, ale stejně pokud zrovna nedělám weby, tak nejraději používám Operu.