Hlavní navigace

Google ČR a OSA organizují druhý YouTube Fest

16. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ochranný svaz autorský (OSA) a hudební magazín iREPORT spouštějí ve spolupráci s českým Googlem druhé kolo projektu Český YouTube Fest. Soutěž startuje virtuální přehlídkou českých kapel. V první fázi je zhodnotí porota pod vedením hudební skupiny Tata Bojs, která je i tváří celého projektu. Následně vyberou samotní čeští fanoušci v online hlasování na YouTube pět vítězů, kteří budou moci kromě jiného vystoupit na známých letních festivalech. Hudebníkům stačí do 23. dubna nahrát na YouTube…

Ochranný svaz autorský (OSA) a hudební magazín iREPORT spouštějí ve spolupráci s českým Googlem druhé kolo projektu Český YouTube Fest. Soutěž startuje virtuální přehlídkou českých kapel. V první fázi je zhodnotí porota pod vedením hudební skupiny Tata Bojs, která je i tváří celého projektu. Následně vyberou samotní čeští fanoušci v online hlasování na YouTube pět vítězů, kteří budou moci kromě jiného vystoupit na známých letních festivalech. Hudebníkům stačí do 23. dubna nahrát na YouTube kanál soutěže vlastní video, které splňuje pravidla. Projekt YouTube Fest je součástí programu „Google pro českou kulturu“.

Český YouTube Fest bude oficiálně zahájen dnes na vyhlášení hudebních cen Žebřík. Do soutěže jsou přijímány pouze příspěvky nazpívané v českém jazyce (další tvorba kapely však může být i v jiném jazyce).

MMF24

Roman Strejček, předseda představenstva OSA, vysvětluje: „OSA dlouhodobě podporuje vznik původní české tvorby, a právě to je důvod, proč se spolu s magazínem iREPORT, rozhodli podruhé tento projekt organizovat. Jelikož přihlášení soutěžních skladeb probíhá on-line, nabízí tak Český YouTube Fest unikátní možnost účasti široké veřejnosti, která se z virtuálního světa přesune na pódia letních hudebních festivalů."

Zdroj: Google ČR

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).