Hlavní navigace

Google Docs, Gmail a Kalendář konečně opět v offline podobě

Daniel Dočekal

Offline Google Mail je aplikace v Chrome Web Store – HTML5 aplikace je založená na verzi Gmailu pro tablety a po instalaci do Chrome můžete pokračovat v používání Gmailu i bez internetového připojení. Google Docs a Kalendář se offline podoby dočkají během několik týdnů – bohužel u Docs prozatím nemůžete očekávat offline editaci. Na té se prozatím pracuje a v offline podobě tak budete moci pouze prohlížet soubory.

Offline Google Mail je aplikace v Chrome Web Store – HTML5 aplikace je založená na verzi Gmailu pro tablety a po instalaci do Chrome můžete pokračovat v používání Gmailu i bez internetového připojení.

Google Docs a Kalendář se offline podoby dočkají během několik týdnů – bohužel u Docs prozatím nemůžete očekávat offline editaci. Na té se prozatím pracuje a v offline podobě tak budete moci pouze prohlížet soubory.

Zdroj: Using Gmail, Calendar and Docs without an Internet connection

Našli jste v článku chybu?
2. 9. 2011 13:05
pas (neregistrovaný)

No právě - čekal bych, že budu moct dál pracovat. Ne, že budu muset vypnout běžný GMail a zapnout aplikaci "Offline GMail".

1. 9. 2011 20:38
pas (neregistrovaný)

1) Nativní aplikace GMail, pokud vím, existuje jen pro mobilní platformy.

2) Pro spoustu aplikací, e-mailového klienta nevyjímaje, jsou webové technologie více než dostačující, a převáží výhoda jednoduchosti (žádná instalace, žádná údržba).

U GMailu je spíše otázka, proč dělali speciálního klienta pro offline práci - to asi překvapilo každého, zvláště když předchozí generace tohoto řešení spočívala v rozšíření možností normálního webového rozhraní GMailu.